Tygři v posledním zápase roku 2022 nestačili na Třinec

Třinec/Liberec - V posledním zápase kalendářního roku zavítali Tygři na třinecký led. Ještě v druhé třetině bylo skóre vyrovnané, v jejím závěru se ovšem Oceláři dostali do vedení, které v závěrečném dějství ještě navýšili a nakonec zvítězili 6:3. První gól v libereckém dresu si připsal Richard Nedomlel.

33. kolo, pátek 30. prosince 2022
6:3
(1:0, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 16. Daňo (Hudáček), 40. Hudáček (Daňo, Nestrašil), 44. M. Růžička (Marcinko, M. Doudera), 46. M. Růžička (Dravecký, Zahradníček), 54. Roman (Zahradníček, M. Růžička), 55. Kurovský (M. Doudera, Hudáček) – 35. Flynn (Nedomlel), 48. Nedomlel (Vlach, Rychlovský), 59. A. Najman (Balinskis, Flynn). Rozhodčí: Cabák, Šír – Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4677. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3.

HC Oceláři Třinec

Mazanec (Kacetl) – Havránek, Marinčin, M. Doudera, Zahradníček, J. Jeřábek, Čukste – Voženílek, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Buček, Dravecký (A), Kurovský – Hrňa.

Neužil (Kváča) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Kolmann – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, A. Najman, Flynn – Vlach, Jelínek (C), Rychlovský – Průžek, Dlouhý, Hrníčko.

Tygři do utkání nastoupili v mírně pozměněné sestavě, druhý start v letošní sezóně si připsal Dominik Hrníčko, první pak Jiří Průžek. Branku po delší době opět strážil Jakub Neužil. Ten musel nejdříve čelit přesilovkové střele Martina Růžičky, proti které mu pomohla tyčka. Na druhé straně byl blízko gólu Adam Dlouhý, Marka Mazance ovšem nepřekonal. V 16. minutě se už ale skóre měnilo. Marko Daňo si v přečíslení 2 na 1 vyměnil kotouč s Liborem Hudáčkem a zakončil do odkryté branky.

Vyrovnání se Tygři dočkali v závěru prostřední třetiny. Richard Nedomlel se na modré čáře zmocnil kotouče a předložil ho Oscaru Flynnovi, který potvrdil svou střeleckou formu a z úhlu zamířil přímo pod břevno. Vstřelená branka Liberecké nabudila a rázem byli na ledě více vidět, vedoucí gól však vstřelit nedokázali. Necelou minutu před druhou sirénou naopak udeřili Oceláři. Marko Daňo tentokrát v dobré pozici přihrál Liboru Hudáčkovi, proti němuž už neměl Neužil žádnou šanci.

Na začátku závěrečného dějství domácí svůj náskok dvěma slepenými góly ještě navýšili. O oba zásahy se postaral Martin Růžička, jenž nejprve dorazil nahození Milana Doudery, načež využil dobré přihrávky Vladimíra Draveckého a z mezikruží zamířil přesně. Severočeši se ovšem nevzdali. Richard Nedomlel využil dobré clony a svou první brankou v libereckém dresu ještě vrátil svůj tým do utkání.

Domácí však žádné drama nepřipustili. V 54. minutě se po sérii několika odrazů dostal kotouč až k Miloši Romanovi, který už měl snadnou práci. Vzápětí ještě náskok Ocelářů po šikovné teči navýšil Daniel Kurovský. Poslední slovo měli Tygři, když na konečných 6:3 v přesilovce upravil Adam Najman.

Skrumáž před Jakubem Neužilem, FOTO: Marian Ježowicz

„Jsme zklamaní z výsledku, ale ne až tolik z předvedené hry. Trošku jsme to od začátku tlačili do kopce, odrazy šly na soupeřovu hokejku a asi tři góly padly, kdy mířil puk mimo naši bránu. Odehráli jsme parádní druhou třetinu. Je škoda, že jsme nepřidali druhý gól a nechali jsme si naopak dát branku po špatném pokrytí hráče těsně před odchodem do kabin (na 2:1). Ale pořád jsem z mužstva cítil, že s tím chceme něco udělat. Brzy jsme však inkasovali třetí gól po naší nevynucené chybě a pak to soupeři napadalo. Když jsme se malinko nadechli, tak jsme dostali další gól. Kvalita v útoku soupeře je obrovská.“

Vladimír Országh
„Jsme velmi rádi za tři body, protože jsme hráli proti velmi dobrému soupeři, který potvrdil svou formu z posledních zápasů. Dvě třetiny byl zápas vyrovnaný. I když jsme vedli, tak byl soupeř stále nebezpečný. Důležité bylo, že jsme se ve třetí třetině víc tlačili do brány a přálo nám i štěstí na odražené puky. Ale to vyplývalo z toho, že jsme chodili do předbrankového prostoru. Vypracovali jsme si náskok, který jsme si udrželi, ale byl to těžký zápas a jsme rádi, že jsme ho zvládli.“