Tygři ovládli duel s Kladnem jasně 7:3

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Na led liberecké Home Credit Areny přijeli Rytíři posíleni i o Jaromíra Jágra, jenž nastoupil v této sezóně poprvé. Hrající majitel se sice podepsal asistencí hned u dvou tref Středočechů, nicméně Tygři rozvlnili kladenskou síť rovnou sedmkrát a připsali si tak po dvou porážkách přesvědčivé tříbodové vítězství.

28. kolo, neděle 11. prosince 2022
7:3
(2:1, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 13. Filippi (Melancon), 14. Jelínek (Vlach), 29. Birner (Derner), 38. Balinskis, 41. Faško-Rudáš (Bulíř), 41. Flynn (Ordoš), 59. Filippi (Vlach) – 18. Brodecki (Babka, Klepiš), 37. Brodecki (Jágr, Dotchin), 56. Beran (Jágr) Rozhodčí: Kika, Veselý – Brejcha, Malý. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4719. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, A. Najman – Ordoš, Bulíř (C), Faško-Rudáš – Flynn, Šír, Frolík – Vlach, Jelínek (A), Rychlovský.

Rytíři Kladno

Brízgala (Bow) – Kehar, Dotchin (A), Ticháček, Slováček, Cibulskis, Babka, Veber – Melka, Plekanec (C), Bláha – Brodecki, Klepiš, Indrák – Michnáč, Filip, Pytlík – Beran, O. Procházka, Jágr.

Kladenští nastoupili poprvé v tomto ročníku i s Jaromírem Jágrem v sestavě, již v 8. minutě ale šli do čtyř. V následné přesilovce nahazoval dvakrát od modré T. J. Melancon a o teč se pokoušel v obou případech zajímavě Jan Ordoš, puk ale skončil pouze mimo tři tyče.

Tygři se nicméně první trefy přece jen dočkali, jelikož se dostal ve 13. minutě k puku Tomáš Filippi a úspěšně zakončil bekhendem - 1:0. Brankový účet šelem navýšil třiapadesát sekund poté dorážkou z bezprostřední blízkosti hostující klece Petr Jelínek - 2:0. K závěru první části došlo k vzájemnému vyloučení, čehož využil ke snížení Adam Brodecki, jenž pálil do poloodkryté liberecké kasy - 2:1.

Nedlouho před polovinou utkání však Tygři opět odskočili na rozdíl dvou branek. Lukáš Derner nejprve trefil tvrdou ránou Jakuba Klepiše, poté se ale dostal k další střele, a tu dokázal Michal Birner úspěšně nasměrovat do Brízgalovy sítě - 3:2.

Michael Frolík o gólově vydařeném utkání
Jsme rádi, že jsme to před reprezentační pauzou takhle zvládli a že nám to tam napadalo. Se střeleckou formou se trochu trápíme, takže jsme za to vděční. Věřím, že se nám díky tomu zvedne sebevědomí.

Ve 37. minutě se po ráně Jágra ze slotu dostal kotouč k Adamu Brodeckimu a švédský forvard dostal svůj celek opět na dostřel - 3:2. Tygří odpověď však přišla záhy, poněvadž vrátil šelmám dvoubrankové vedení střelou z prostoru levého kruhu Uvis Janis Balinskis - 4:2.

Do třetího dějství vlétli domácí jako velká voda a již 36 sekund po jeho startu se z branky radoval Martin Faško-Rudáš, jenž zavěsil pod víko - 5:2. V téže minutě navíc Tygři opět udeřili, když se díky kladenské nedůslednosti v obraně kotouč dostal k Oscaru Flynnovi a ten nabídnutou šancí nepohrdnul - 6:2.

Kladenští však nesložili zbraně a zásluhou Matěje Berana a jeho dorážky v přesilovce v 56. minutě vstřelili svou třetí branku - 6:3. V 59. minutě se nicméně prosadili opět Severočeši a tříbodovou výhru v poměru 7:3 pečetil Tomáš Filippi.

„Byli jsme produktivní a podařilo se nám vždy vstřelit gól v momentě, kdy to bylo potřeba. Byly tam nějaké chvíle, kdy nás Kladno zavřelo a kdy jsme měli problémy s jejich forčekingem. Pomohli jsme si ale brankami a to nás vždy trochu uklidnilo. Jsme za vítězství hrozně rádi.“

Pavel Skrbek
„Dostali jsme sedm branek, a to se špatně hodnotí. V první a druhé třetině jsme měli spoustu dobrých střídání, kdy jsme si i vytvořili tlak, ale bohužel tu byl soupeř, který dokázal skórovat. Byli jsme hrozně slabí před bránou, ze sedmi gólů jsme jich dostali snad pět z předbrankového prostoru. To je naše velká slabina, ve hře nám chybí obětavost. Nejsmutnější na tom je, že náš nejlepší hráč byl padesátiletý Jágr. To mluví za všechno.“