Tygři začali venkovní šňůru zápasů porážkou na olomouckém ledě

Date of publication Author Kryštof Havíř

Olomouc/Liberec — Svěřenci Patrika Augusty nezvládli ani druhé utkání po reprezentační pauze a na olomouckém ledě padli 1:4. Skóre bylo sice ještě v polovině zápasu vyrovnané, dva přesné zásahy obránců domácích ale utkání překlopily na stranu Hanáků.

21. kolo, neděle 20. listopadu 2022
4:1
(0:0, 2:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 23. Kunc (Rutar, Anděl), 34. Dujsík (Nahodil, Ondrušek), 47. Ondrušek (Nahodil, Navrátil), 58. Nahodil (Knotek, Bambula) – 27. Ordoš (Filippi, Frolík). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Lederer, Rampír. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4390 . Střely na branku: 28:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

HC Olomouc

Lukáš (Jak. Sedláček) – Ondrušek (C), Mareš, Rašner, Škůrek, Dujsík, Švrček, Řezníček, Rutar – J. Káňa (A), Knotek (A), Bambula – Kusko, Nahodil, Olesz – Kunc, Menšík, Navrátil – Mácha, Anděl.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, J. Dvořák, Kolmann – Birner (A), Bulíř (C), Faško-Rudáš – Ordoš, Filippi, Frolík – Vlach, A. Najman, Flynn – Šír, Jelínek (A), Rychlovský.

Do utkání vstoupili lépe domácí. V páté minutě zakončoval přečíslení tři na jednoho Navrátil, střela mu ale nesedla. Pár minut po něm zahrozil rychlým projektilem Knotek, proti kterému se skvělým zákrokem zaskvěl Petr Kváča. V druhé polovině úvodní dvacetiminutovky si Tygři ve dvou početních výhodách vypracovali nebezpečné šance, ale ani tehdy se bezbrankový stav neměnil.

Zkraje druhého dějství skóre otevřel Michal Kunc. Ten využil nepřehledné situace v brankovišti po Rutarově pokusu o obtočení branky a kotouč dostrčil za ležícího Kváču. Náš tým ale s odpovědí dlouho nečekal. Hrubky za brankou rozehrávajícího Lukáše využil Jan Ordoš, který se trefil už ve třetím utkání v řadě. Vedení si však Olomoučtí uzmuli zpátky v přesilové hře, kterou využil přesným zásahem Tomáš Dujsík — 2:1.

Dvě minuty před druhou přestávkou nechybělo moc k tomu, aby Liberec srovnal. Kolmann ale jen orazítkoval tyčku Lukášovy klece. Po dvojitém vyloučení na straně Tygrů využil početní výhody dalekonosnou střelou Jiří Ondrušek — 3:1. V závěru zkoušeli Tygři štěstí v šesti, puku se však zmocnili Olomoučtí a Lukáš Nahodil pojistil svému týmu vítězství — 4:1.

„Nemám moc co hodnotit, utkání jsme si prohráli vlastní nedisciplinovaností. Soupeři jsme naservírovali přesilovky, které proměnil.““

Jan Tomajko
„Z naší strany dobrý vstup do utkání nám velmi pomohl, protože v minulých zápasech jsme brzy dostávali první branku. I když první třetina skončila bezbrankově, tak si myslím, že jsme si vytvořili nějaké příležitosti a měli jsme daleko lepší pohyb a bojovnost. Góly z přesilovek hodně pomohly. Musíme hráče pochválit za jejich přístup.“