Tygři rozstříleli Kometu 5:0! Ordoš má hattrick

Date of publication Author Jan Kordík

Brno/Liberec - Liberečtí si připsali svou teprve čtvrtou tříbodovou výhru v tomto ročníku, opět se však jednalo o utkání ve velkém stylu! Kometě nadělili Severočeši 5 gólů a nejvýrazněji se na tomto účtu podílel Jan Ordoš, jenž si připsal premiérový hattrick v extraligové kariéře a potvrdil svou brilantní formu. Bezchybný výkon v brance navíc předvedl Jakub Neužil, který pro změnu zaznamenal první nulu v našem dresu a Tygři tak duel ovládli 5:0.

17. kolo, úterý 22. listopadu 2022
0:5
(0:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Melancon (Balinskis, Bulíř), 25. Ordoš (Filippi, Birner), 29. Šír (Derner, Jelínek), 35. Ordoš (TS), 50. Ordoš (Birner). Rozhodčí: Mrkva, Ondráček – Rampír, Gebauer. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6378. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 0:5.

HC Kometa Brno

Furch (29. Čiliak) – Ščotka, Ďaloga, Kundrátek, Hrbas, Gulaši, Kučeřík – Flek, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Koblížek – Kratochvíl, Sallinen, Vincour – Šalé, Zbořil, Kollár – Dufek.

Neužil (Kváča) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, J. Dvořák, Kolmann – A. Najman, Bulíř (C), Faško-Rudáš – Birner (A), Filippi, Ordoš – Vlach, Šír, Flynn – Dlouhý, Jelínek (A), Rychlovský.

Šelmy byly již od páté minuty chudší o Jaroslava Vlacha, jenž dostal za faul kolenem trest do konce utkání. Následnou pětiminutovou přesilovku Komety ale Tygři skvěle ubránili a navíc se nedlouho po jejím konci ujali vedení! Z hranice slotu napřáhl T. J. Melancon a i přes hustý provoz před Furchem trefil levou šibenici - 0:1.

Se startem prostřední části Brněnští značně zvedli svou hru a sám na Jakuba Neužila se řítil Martin Zaťovič. Liberecký brankář jej ale vylapal a do kontru se dostali Severočeši v čele s Janem Ordošem. Hostující forvard potrestal nevyužitou šanci Brněnských úspěšnou střelou z pravého kruhu - 0:2. Ve 29. minutě přežila Kometa hru v oslabení bez ztráty kytičky, přesto mohli následně slavit Tygři. Pár chvil po srovnání sil na ledě totiž napřáhl na levém kruhu Jan Šír a vyhnal Furcha z branky - 0:3.

Ve 35. minutě se dostal do brejku Jan Ordoš, byl však zezadu bráněn nedovoleně Markem Hrbasem, a tak následovalo trestné střílení. Liberecká pětačtyřicítka provedla svůj nájezd náramně a zasunula puk přesně mezi Čiliakovy betony - 0:4!

Brněnští zasypávali naši klec mnoha střeleckými pokusy, zuby si však lámali na skvěle chytajícím Jakubu Neužilovi. V 50. minutě navíc potvrdil svou výtečnou formu Jan Ordoš, jenž ujel do šance s Birnerem a úspěšně zkompletoval hattrick - 0:5! Tygři dohráli zápas v klidu, přesto se však nebáli pouštět do útočných akcí. Skóre už ale nikterak změnit nedokázali a dokráčeli si tak pro čtvrtou tříbodovou výhru v sezóně.

Patrik Augusta
„Já si myslím, že výsledek úplně neodpovídá předvedené hře. Jsme velice rádi za vítězství, od začátku jsme podali kompaktní, zodpovědný a dobře zorganizovaný výkon. Důležité bylo, že jsme soupeři ubránili pětiminutovou přesilovku. Myslím si, že zodpovědnost, kterou jsme měli, nám pomohla i v zakončení, kde jsme byli produktivnější než soupeř. Proto jsme vyhráli.“

Martin Pešout
„Na začátku jsme dostali pětiminutovou přesilovku, kterou jsme nehráli špatně, měli jsme šance. Bohužel jsme po jejím skončení dostali gól, což byla taková první rána. Když jsme ve druhé třetině začali tlačit, dostali jsme z brejku druhý gól, a potom po tečované střele z buly třetí. To s námi trochu zamávalo a do konce zápasu už jsme nenašli klid a pohodu a neproměnili jsme ani ty největší šance. Liberec nás pak potrestal z dalšího brejku. Hokej se hraje na góly, nemá se cenu na nic vymlouvat, propadli jsme na plné čáře.“