Opět šest gólů! Tygři na domácím ledě porazili Olomouc

Liberec - Svěřenci trenéra Patriky Augusty dokázali navázat na povedený výkon ze zápasu s Českými Budějovicemi a připsali si další cennou výhru. Proti Olomouci si vypracovali čtyřbrankový náskok, hosté pak sice snížili na rozdíl dvou gólů, Liberečtí ale v třetí třetině přidali další dva zásahy a nakonec zvítězili 6:2.

8. kolo, pátek 07. října 2022
6:2
(1:0, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Frolík (Birner, Balinskis), 27. A. Najman (Melancon, Frolík), 30. Melancon (Jelínek), 32. Vlach (A. Najman, Rychlovský), 52. Flynn (Balinskis), 59. Rychlovský – 38. Kunc (Bambula, Rutar), 40. Bambula (Strapáč, Škůrek). Rozhodčí: Pražák, Pilný – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 4366. Střely na branku: 33:25. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner, Bulíř, Faško-Rudáš – Flynn, Filippi, Frolík – Vlach, A. Najman, Rychlovský – Čederle, Jelínek (A), Šír (A).

HC Olomouc

Konrád (Lukáš) – Dujsík, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Řezníček, Švrček, Rutar – Orsava (A), Anděl, J. Káňa (A) – Navrátil, Nahodil, Klimek – Bambula, Menšík, Kunc – Kusko, Strapáč, Handl.

Už od začátku zápasu měli mírně navrch Tygři, první velkou šanci si ale vytvořili hosté. Po chybě v liberecké obraně se do samostatného úniku dostal Jan Bambula, na Petra Kváču ovšem svou kličkou nevyzrál. Už už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, dvacet sekund před první sirénou se však domácí fanoušci mohli přece jen radovat. Přesilovkové nahození Balinskise před brankou za záda Branislava Konráda chytře tečoval Michael Frolík.

V druhé třetině se s góly roztrhl pytel. Nejdříve našel Melancon krásnou přihrávkou volného Adama Najmana, před nímž byla už jen odkrytá síť. Následně neméně pohledným pasem zpoza branky vyzval Petr Jelínek ke skórování právě T.J. Melancona, který se už nemýlil. A ani to Tygrům nestačilo. Vzápětí se dostali do přečíslení 2 na 1, které po další přesné nahrávce Najmana zakončil Jaroslav Vlach.

Adam Najman k zápasu
Čtyřgólový náskok se doma nepouští. Olomouc sice snížila, my jsme ale pořád věřili a v závěru jsme přidali další branky.

Olomoučtí se ale nevzdali a brzy snížili, když po rychlém protiútoku tečoval Kuncův střílený pas Jan Bambula. Necelou minutu před koncem prostředí třetiny pak Jan Bambula předvedl další povedenou akci a po hezké kličce střelou z pravého kruhu podruhé prostřelil Petra Kváču. Liberečtí tak do kabin odcházeli s dvougólovým náskokem.

Nabuzení hosté vstoupili do poslední části hry aktivně a vysloužili si několik přesilovek, v těch ale Tygry podržel skvěle chytající Petr Kváča. Domácí hrozili hlavně z rychlých protiútoků. Po jednom z nich se do přečíslení dostal Oscar Flynn, který po výměně s Balinskisem přidal pátý gól. Na konečných 6:2 pak v závěru upravil ve vlastním oslabení Jakub Rychlovský.

Přesný zásah Jaroslava Vlacha

Jiří Kudrna
„Z naší strany musím zápas hodnotit velmi pozitivně. Navázali jsme na výkon z minulého utkání a jsme rádi, že jsme z těch domácích duelů vytěžili šest bodů. Jsme velice spokojeni s předvedenou hrou, těší nás i naše produktivita. Chtěl bych vyzdvihnout celý tým, dobře jsme ubránili oslabení, byli jsme silní na kotouči, z čehož pramenily naše šance. Ve druhé třetině jsme sice měli výpadek, do třetí části jsme ale opět vstoupili dobře. Řekl bych, že jsme předvedli takřka perfektní výkon.“

Boris Žabka
„Nechytli jsme začátek, Liberec nás dostával pod tlak, byl silnější na kotouči a vypracoval si vedení. Poté jsme se chytli, dali jsme dva góly, což nás trochu nabudilo. Do třetí třetiny jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si šance, bohužel jsme je ale neproměnili. Za první polovinu zápasu jsme si ovšem vyhrát nezasloužili.“