Tygři v zápase plném zvratů předčili Třinec v prodloužení

Třinec/Liberec - I sedmé utkání Liberce v této sezóně nabídlo velmi vyrovnanou podívanou. Zápas, v kterém se vedení přelévalo ze strany na stranu, nakonec opět muselo rozhodnout prodloužení, čímž Tygři vytvořili nový rekord extraligy. V něm rozhodující branku vstřelil kanadský obránce T.J. Melancon.

7. kolo, neděle 02. října 2022
3:4p
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Daňo (M. Růžička, J. Jeřábek), 21. M. Růžička (Daňo, Nestrašil), 55. Roman (M. Růžička, Nestrašil) – 18. Vlach (A. Najman), 36. Faško-Rudáš (Rosandić, Bulíř), 41. Frolík (Balinskis, Filippi), 62. Melancon. Rozhodčí: Hradil, Kika – Hlavatý, Axman. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3642. Střely na branku: 33:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3.

HC Oceláři Třinec

Mazanec (Daneček) – J. Jeřábek, M. Doudera, Adámek, Čukste, Jaroměřský, Zahradníček – M. Růžička (C), Marcinko (A), Voženílek – Hrehorčák, Roman, Nestrašil – Svačina, Hudáček, Daňo – Kurovský, Dravecký (A), Chmielewski – Doktor.

Neužil (Kváča) – Melancon, Balinskis, Štibingr, Vitásek, J. Dvořák, Derner, Rosandić – Faško-Rudáš, Bulíř (C), Birner (A) – Frolík, Filippi, Flynn – Rychlovský, A. Najman, Vlach – Šír, Jelínek (A), Čederle.

Do prvního extraligového zápasu v libereckém dresu nastoupil brankář Jakub Neužil, který hned v úvodu čelil tlaku domácích, dobrými zákroku však svůj tým podržel. Na druhé straně se Liberečtí už radovali, gól Tomáše Filippi ale nakonec nebyl uznán kvůli přihrávce rukou. A tak šli do vedení domácí. Po hezké přesilovkové kombinaci přihrál Martin Růžička do mezikruží Marku Daňovi, který se z první nemýlil. Zanedlouho bylo ovšem vyrovnáno. Jaroslav Vlach si vyměnil kotouč s Adamem Najmanem a z bezprostřední blízkosti protlačil kotouč za Marka Mazance.

Hned po třiceti sekundách druhé třetiny šli Oceláři opět do vedení. Na konci další pohledné přesilovkové kombinace stál Martin Růžička, jenž z levého kruhu mířil přesně. Liberečtí si následně vytvořili několik slibných šancí a kýženého vyrovnání se nakonec dočkali v 36. minutě. Mislav Rosandič hezky našel volného Martina Faška-Rudáše, od jehož brusle se kotouč odrazil za brankovou čáru. I po prostřední periodě tak panoval nerozhodný stav.

To se ovšem změnilo hned po necelé půl minutě, když přesilovkovou střelu Balinskise od modré čáry před brankou šikovně tečoval Michael Frolík. Ani odpověď třineckých však na sebe nenechala čekat dlouho. V další početní výhodě se uvolnil Martin Růžička a kotouč ještě předal Miloši Romanovi, proti jehož bekhendové střele neměl Neužil žádnou šanci. Už posedmé v sezoně tak liberecký zápas dospěl až do prodloužení.

To trvalo jen necelou minutu a půl. Po chybě Třineckých se Severočeši dostali do přečíslení 3 na 1, které zakončil T.J. Melancon.

Jeden ze zákroků Jakuba Neužila při jeho premiéře. FOTO: Marian Jezowicz

„Podali jsme zodpovědný výkon. Při hře pět na pět jsme si vytvořili kvalitní šance a ve třetí třetině jsme mohli odskočit. Soupeř zahrál fantasticky přesilové hry, ve kterých dal tři góly, my jen jeden, ale nastřelili jsme v ní i tyčku, další byl neuznaný. Byl to vyrovnaný zápas, v závěru nás Třinec zatlačil a trošku se štěstím jsme to ubránili. Výhry si velice vážíme, protože Třinec je velmi kvalitní mužstvo.“

Zdeněk Moták
„Hrálo se vyrovnané utkání. Oba soupeři jsou kvalitní a hokej tomu odpovídal. Bohužel jsme udělali fatální chyby, za které jsme byli potrestání. Dostaneme i gól (od hráče) zády k brance, ale i takové padají, a to hráčům zdůrazňujeme, že stačí tam puk poslat a ono se to od někoho odrazí. To není ani smůla, to je ten tlak do brány. Když šel soupeř do vedení 3:2, vytvořili jsme si přesilové hry a v jedné byli úspěšní a ještě na konci základní hrací doby jsme měli poměrně dost šancí. Musíme tomu jít více naproti, a za to budeme někdy odměněni. Proti Liberci se to bohužel ještě nestalo..“