Třetí výhra za dva body. Tygři porazili Litvínov v nájezdech

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Litvínov/Liberec - V rámci třetího kola zavítali Tygři na led Litvínova. Po základní hrací době bylo skóre nerozhodné a zápas tedy dospěl až do samostatných nájezdů. V těch svěřenci trenéra Patrika Augusty navázali na úspěšné utkání s Kladnem a i tentokrát uzmuli bonusový bod, když rozhodující nájezd proměnil Oscar Flynn.

3. kolo, pátek 23. září 2022
2:3sn
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 4. Kudrna (Estephan, Zeman), 28. Sukeľ (Zygmunt, Zile) – 10. Flynn (Bulíř), 22. Štibingr (Bulíř), rozh. náj. Flynn. Rozhodčí: Pražák, Micka - Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2873. Střely na branku: 38:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.

HC VERVA Litvínov

Zajíček (Godla) – Jaks, Demel (A), Šalda, Zile, Zeman, Strejček, D. Kolář – Zdráhal (A), Š. Stránský, Straka (C) – Abdul, Estephan, Kudrna – Hlava, Sukeľ, Zygmunt – Havelka, Helt, Berka

Kváča (Neužil) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Aubrecht – Birner (A), Bulíř (C), Flynn – Vlach, Filippi, Frolík – Ordoš, A. Najman, Faško-Rudáš – Rychlovský, Jelínek (A), Šír

Do zápasu vstoupili o něco aktivněji Tygři, jako první ovšem skórovali domácí. Andrej Kudrna se vřítil do pásma, dostal se až před Petra Kváču, kterého překonal šikovnou kličkou do bekhendu. Vedení ale Verva neudržela dlouho. Zanedlouho přenechal Michal Bulíř kotouč Oscaru Flynnovi, jenž rychlou střelou prostřelil Šimona Zajíčka. Po úvodním dějství tak panoval vyrovnaný stav.

To se ale změnilo hned po minutě druhé třetiny. Jan Štibingr se dostal až do útočného pásma a z mírného úhlu poslal kotouč přímo do šibenice. „Podíval jsem se a neviděl jsem nikoho, kdo by si najížděl před bránu. Gólmani občas nechají na bližší tyči místo, tak jsem zavřel oči a plácnul to do brány,“ popisuje svou trefu mladý obránce, který se po zranění vrátil do sestavy.

Ani odpověď Litvínova na sebe však nenechala čekat dlouho. Matúš Sukel si nabruslil na levý kruh, odkud přesnou ránou vyrovnal. Před třetí dvacetiminutovkou tedy bylo vše otevřené.

Jan Štibingr o prvním zápase po zranění
Tyhle zápasy jsou vždy nejtěžší, obzvlášť na tak úzkém kluzišti. Jsem rád, že jsme utkání zvládli.

Oba týmy si do konce základní hrací doby vytvořily slibné příležitosti, rozhodující gól ovšem nepřišel. Tygři k němu měli nejblíže v dvouminutové přesilovce 5 na 3, jenže Jakub Zajíček všechny jejich pokusy pochytal. Na druhé straně zase zahrozil Šimon Stránský, i Petr Kváča však svůj celek podržel. Rozhodnout tak muselo prodloužení.

V něm byli na ledě více vidět hosté, největší šanci měl Uvis Janis Balinskis, z dobré pozice ale trefil břevno, a utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů. Na litvínovské straně byl úspěšný jen Giorgio Estephan, na té liberecké se prosadili Michal Birner s Oscarem Flynnem a bonusový bod tak míří pod Ještěd.

Jiří Kudrna
„Bylo to těžké utkání, na zdejším malém kluzišti to byl bruslivý intenzivní hokej a oba týmy podaly dobré výkony. Každý měl pasáže, kdy měl příležitosti. Bylo to vyrovnané utkání a jediné, co nás mrzí, je nevyužitá přesilovka pět na tři, kdy jsme mohli utkání překlopit na naši stranu a získat tři body. Určitě jsme ale spokojení a chceme pochválit celý tým za soudržný výkon v čele s brankářem Kváčou. I hráče, kteří výborně zvládli ubránit oslabení.“

Vladimír Růžička
„Po nepovedeném zápasu v Českých Budějovicích jsme věděli, že proti Liberci musíme uhrát dobrý výsledek. Chtěl bych hráčům poděkovat za obrovskou bojovnost. Hrálo se nahoru dolů a utkání se lámalo deset minut před koncem, kdy jsme ubránili dvouminutové oslabení ve třech. Nakonec jsme sice prohráli, jsme ale rádi, že hráči začínají ukazovat to, co se nám dařilo v přípravě. Věřím, že když budeme takto pokračovat, příště urveme tři body.“

3. kolo, pátek 23. září 2022
2:3sn
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky