Tygřice ukořistily na domácím ledě výhru nad Berounem

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - Dva hattricky, celkem padesát střel a pouhých pět vyloučení, to přinesl nedělní duel libereckých žen s Lvicemi z Berouna. Ačkoliv byly Tygřice po většinu času zápasu ve vedení, do poslední vteřiny musely o výhru bojovat, jelikož soupeřky ztrácely v posledních osmi minutách pouze jedinou branku. Hattrickem za domácí se opět blýskla Karolína Hornická a rozhodující liberecký gól vstřelila Natálie Žáková.

9. kolo, neděle 16. ledna 2022
4:3
(3:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6.Hornická, 12. Hornická, 17. Hornická, 48. Žáková - 7. Genčevová, 25. Genčevová, 53. Genčevová. Rozhodčí: Petr Krejbich, Lucie Svobodová. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 27. Střely na branku: 27:23. Průběh utkání:1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

Urbanová (Sisrová) - Košková, Horáková, Štěrbová, Jarošová - Raselová, Hornická, Šťástková - Skalská, Žáková, Svatošová - Kubová, Vimmerová, Hájková.

Medvědi Beroun 1933

Nenadálová - Štěpánová, Sládková, Macháčková, Štemberová - Šeflová, Hužvárová, Genčevová - Topolská, Tomasco, Walterová.

V rámci dohrávky desátého kola 1. ligy žen nastoupily liberecké Tygřice v neděli na domácím ledě proti HC Berounské Lvice. Utkání se hrálo již úvodního buly ve velice svižném tempu. Jako první se trefily Liberečanky, konkrétně hráčka s číslem šest, Karolína Hornická, která v šesté minutě kličkou po individuálním úniku překonala brankářku Nenadálovou. Na tento gól se podařilo Berounčankám ještě ihned zareagovat, o necelou půlminutu později totiž skórovala Genčevová. Karolína Hornická se však do konce první části stihla prosadit ještě ve 12. i 17. minutě, čímž zkompletovala svůj hattrick a oba celky šly proto do šaten za pro domácí líbivého stavu 3:1.

Druhá třetina přinesla pouze branku Lvic, již ve 25. minutě vstřelia opět Genčevová. Gól domácí Žákové střelou od modré čáry těsně před koncem druhého dějství totiž nemohl být uznán z důvodu ofsajdu. Natálie Žáková si to však poté vynahradila o několik minut později ve třetině třetí, když po nahrávce od Aleny Skalské zvýšila vedení Tygřic na 4:2. Ve 44. a 45. minutě si Liberečanky cestu za třemi body sice vlastní vinou ještě zkomplikovaly, jelikož dvakrát těsně po sobě obdržely trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

Minutové oslabení ve třech hráčkách však nakonec liberecké ženy zvládly velmi dobře a za záda Anny Urbanové se žádný puk nedostal.Genčevová sice nakonec díky brance v 55. minutě na hattrick dosáhla, jejímu týmu to však již k vítězství nepomohlo, poněvadž skórovat znovu Beroun již nedokázal. Tygřice tak nad Lvicemi zvítězily 4:3 a získaly tři body do ligové tabulky, kde aktuálně drží čtvrtou příčku právě před pátým Berounem, jenž po odehraném klání ztrácí šest bodů. Následující víkend čeká hráčky z města pod Ještědem výjezd do Roudnice nad Labem, která v současnosti v soutěži zaujímá třetí místo.