Tygři díky dvěma premiérovým gólům Faška-Rudáše porazili Karlovy Vary

Karlovy Vary/Liberec - Tygry hned po reprezentační přestávce čekala těžká zkouška v podobě souboje s tabulkovým sousedem z Karlových Varů. Liberečtí si sice vypracovali dvoubrankový náskok, jenže Západočeši stihli ještě do druhé sirény vyrovnat. V závěrečném dějství se ale podruhé v utkání trefil Martin Faško-Rudáš, který tak svému týmu vystřelil důležité tři body.

33. kolo, úterý 21. prosince 2021
2:3
(0:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Vondráček (Černoch, Plutnar), 38. Vondráček – 15. Faško-Rudáš (Ordoš), 24. Klapka (Birner), 47. Faško-Rudáš (Ordoš, Gríger). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Ondráček, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, D. Mikyska, Dlapa, L. Doudera, Tureček – Koblasa, Černoch, Kohout – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Flek (A) – Vondráček (A), Hladonik, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Osmík.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Štibingr, M. Ivan, Kolmann, Derner, Aubrecht, Bukač – Birner (A), Klepiš, M. Zachar – Ordoš, Gríger, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, A. Najman, J. Šír.

Po dlouhé době se do sestavy po zranění vrátil obránce Ondřej Vitásek. Právě on měl na své hokejce jednu z největších šancí první třetiny, sám před karlovarskou brankou ale přestřelil. V 15. minutě už se však Tygři mohli radovat. Martin Faško-Rudáš překvapil Filipa Novotného nahozením z úhlu a svým prvním gólem v libereckém dresu poslal svůj tým do vedení - 0:1!

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe Severočeši, kteří za svou aktivitu byli odměněni přesilovkou. V té střelu Michala Birnera vyrazil Novotný jen před Adama Klapku, proti jehož dorážce neměl žádnou šanci - 0:2. Zanedlouho však dostali k dispozici početní výhodu i domácí a ani oni jí nepohrdli, když Tomáš Vondráček vjel do pásma a tvrdou střelou propálil Petra Kváču - 1:2. To navíc nebylo pro druhou část hry všechno. V závěru hned po buly vystřelil z levé strany znovu Tomáš Vondráček a k překvapení všech skončil tečovaný kotouč až v síti. Před třetím dějstvím tak bylo vše otevřené.

Na začátku poslední třetiny se do velké šance dostal Adam Najman, Novotný se ovšem proti jeho tvrdé ráně stihl rychle přesunout. Zanedlouho už ale karlovarský gólman inkasoval. Jan Ordoš našel zpoza branky Martina Faška-Rudáše, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil - 2:3. Energie se nevzdala a v závěru to zkoušela i bez brankáře, jenže na Petra Kváču už recept nenalezla. Důležité tři body tak míří do Liberce!

Radost Martina Faška-Rudáše po vstřelené brance

„Myslím si, že jsme od začátku až do konce odehráli dobrý zápas. V druhé třetině jsme sice zbytečnými chybami nabídli soupeři vyrovnání, ale v třetí části jsme si šli za vítězstvím, které jsme nakonec získali. Za tři body jsme moc rádi.“

Tomáš Mariška
„Chtěli jsme navázat na dobrý výkon z posledního zápasu s Hradcem, to se nám ale v první třetině nepovedlo. Nehráli jsme dobře s kotoučem, bylo to z naší strany trochu ustrašené. V druhé části jsme zvýšili pohyb a za stavu 0:2 jsme se dokázali dotáhnout. V třetí třetině jsme dostali k dispozici dvě přesilovky, v kterých jsme mohli rozhodnout, místo toho jsme si však nechali dát laciný gól. To byl zlomový moment, jinak to bylo vyrovnané utkání, bohužel jsme byli potrestáni za naši netrpělivost v závěrečné dvacetiminutovce.“