Karta hráče

Fotografie není přiložena5 Petr Kolmann17 Lukáš Derner
13
Vladimír Svačina
Vladimír Svačina
útočník
Narozen28. 4. 1987
Výška179 cm
Váha87 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Zkušený útočník začínal s hokejem ve Studénce, dorostenecké kategorie už ale strávil v kádru Poruby. V sezonách 2004/05 a 2005/06 vyrazil zkusit své štěstí do zámoří, kde v juniorské OHL oblékal dres Mississauga IceDogs a nevedl si vůbec špatně, po dvou letech ale nakonec zamířil zpět do české republiky.

V následujícím ročníku ještě nastupoval v dresu porubské juniorky, krom toho ale nakoukl i do dospělého hokeje, když dostal šanci v prvoligové Sareze Ostrava. V sezoně 2007/08 už pro změnu nastupoval pouze v ostravských celcích, když kromě Sarezy okusil také extraligu v kádru Vítkovic.

V extralize načal také následující sezonu, kdy kromě toho také část ročníku hostoval v tehdy prvoligové Kometě Brno. Sezonu 2009/10 už strávil celou pouze ve Vítkovicích, v té další pak kromě působení v mateřském klubu hostoval i v Plzni.

Ročník 2011/12 byl v podání Vladimíra Svačiny plný změn. Z Vítkovic zamířil postupně na hostování do Mladé Boleslavi, Olomouci a také do slovenského Popradu, nakonec se ale pro další sezonu opět vrátil zpět. Právě ročník 2012/13 je pak pro změnu Svačinův nejúspěšnější, během základní části si připsal 43 kanadských bodů a dalších 12 ve vyřazovacích bojích, což mu vysloužilo pozvánku do reprezentace.

V té odehrál pět utkání, v nichž se ovšem neprosadil. První body v národním týmu přišly až o rok později, kdy si připsal tři asistence, a v kádru reprezentace se udržel pro sezonu 2014/15. V ní si kromě působení v dresu Vítkovic připsal také svůj první a jediný gól v národních barvách, jenž zaznamenal během turnaje Euro Hockey Tour.

Pro sezonu 2015/16 se stal hráčem Třince, který byl pasován mezi hlavní favority soutěže, nicméně sezona se Ocelářům nevyvedla podle představ, když skončili už v předkole play-off.

Od nového ročníku zamířil tento zkušený forvard pod Ještěd, kde bude působit na jednoletém hostování. Nezbývá než mu v tygřím dresu popřát mnoho úspěchů.

Přezdívka: Sváča

Kdy a kde s hokejem začínal: ve čtyřech letech ve Studénce

Největší hokejový úspěch: reprezentace

Kdo nejvíce pomohl v kariéře: rodina

Oblíbený klub NHL: nemá

Oblíbená písnička:Village People - YMCA

Rodina/kariéra: rodina

Hotel/stan: stan

Pivo/víno: víno

Film/kniha: kniha

Největší zlozvyk: nemá

Oblíbený spoluhráč: Adam Jánošík

Pán prstenů/Star Wars: ani jedno

Prsa/zadek: obojí

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner