Karta hráče

Fotografie není přiložena3 Ronald Knot
Václav Nedorost
Václav Nedorost
útočník
Narozen16. 3. 1982
Výška186 cm
Váha86 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Václav Nedorost se narodil 16. března 1982 v Českých Budějovicích. Zde se také přes mládežnické kategorie propracoval až do „A“ týmu, ve kterém odehrál první zápas již v šestnácti letech. Výbornými výkony na sebe brzy upozornil a odborníci v něm viděli nový talent českého hokeje. Ve své první extraligové sezóně odehrál šikovný forvard sedm zápasů, v nichž si připsal dvě asistence.

V následující sezóně již patřil Nedorost ke stabilním hráčům Českých Budějovic. V osmatřiceti zápasech si tehdy připsal čtrnáct bodů za osm branek a šest asistencí. O jeho talentu dorazily informace i za oceán, a tak nebylo překvapením, že si ho v 1. kole draftu v roce 2000 vybral jako celkově čtrnáctého hráče tým Colorado Avalanche. Sezónu 2000/2001 ještě odehrál v Čechách, ale hned v červnu vyrazil do Denveru na přípravný kemp „Lavin“.

V prvním roce za mořem bojoval talentovaný Jihočech na pomezí Colorada a jeho farmy v Hershey. V NHL prožil Nedorost doslova snový start. V prvním zápase kariéry šel tento centr na úvodní buly zápasu s Pittsburghem a hokejku nezkřížil s nikým menším, než slavným útočníkem Lemieuxem. Celkově ve svém prvním zámořském ročníku odehrál pětadvacet zápasů a připsal si čtyři kanadské body. V další sezóně si Nedorost vylepšil statistiky na devět bodů za čtyři branky a pět asistencí. Poprvé však do kariéry tohoto nadaného útočníka vstoupilo zranění. Při jednom ze zápasů ho atakoval protihráč a výsledkem bylo prasklé zápěstí. Aby toho nebylo málo, podrobil se v létě operaci ramen, se kterými měl dlouhodobější problémy. V předvečer startu následujícího ročníku byl z týmu „Lavin“ vyměněn do týmu Florida Panthers. Většinu času však Nedorost strávil na marodce, příčinou byly tentokrát problémy s rukou a otřes mozku.

V další sezóně probíhala v zámoří výluka a Nedorost zamířil na své první angažmá mezi Bílé Tygry. V lajně s Vrbatou a Kotalíkem patřili k lídrům Liberce a mezi ozdoby extraligy. Ve čtvrtfinálové sérií se Slavií však utrpěl zranění kolena, které si vyžádalo operaci. Po ní se zdálo, že by vše mělo být v pořádku. Nestalo se tak. Po prvním tréninku na ledě ucítil Nedorost v operovaném kolenu opět bolest a lékaři mu diagnostikovali vážné problémy s čéškou. Ty zhatily Nedorostův návrat do NHL a šikovný "hračička" se z Liberce vrátil do svého mateřského oddílu z Českých Budějovic. Ten se v tomto roce vrátil zpět mezi extraligovou elitu. Díky problémům s koleny vynechal Nedorost celou následující sezónu.

Po vynechané sezóně 2005/2006 naskočil opět do kolotoče extraligy, ale nasbíral jen 10 bodů ve třiceti zápasech, a tak se s Jihočechy dohodl na rozvázání kontraktu. Další jeho cesta tak vedla zpět pod Ještěd, kde působil při výluce v NHL. Ovšem ani v této sezóně se „Nedovi“ nevyhnula zranění a odehrál za Bílé Tygry jen 27 zápasů, ve kterých si připsal 13 bodů (6+7). V následujícím ročníku už Vaškovi vydrželo zdraví a odehrál solidní porci 50 zápasů. V kanadském bodování týmu byl s pětatřiceti body na třetím místě.

Útočník má za sebou i zkušenosti s reprezentačním dresem. Je dvojnásobným juniorským mistrem světa (2000 – Švédsko, 2001 – Rusko) a sehrál i devět zápasů za reprezentační „A“ tým.

Václav Nedorost nastoupil v extralize za dva týmy, v jejichž barvách si připsal dohromady 258 startů a 126 kanadských bodů.

Dotazník

Přezdívka v kabině

Nedo.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

2x mistr světa „20“, NHL.

Sportovní vzor

Rafael Nadal.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Plněné papriky s rajskou.

Oblíbená restaurace

Nemám.

Oblíbený film

Top gun.

Oblíbená hudba

Všechno mimo dechovky.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Tenis, golf.

Oblíbené auto, motorka

Mercedes.

Dovolená snů

Nemám.

Koníčky, záliby

Syn, sport, počítač.


Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner