Karta hráče

Fotografie není přiložena5 Ladislav Šmíd
Tomáš Mojžíš
Tomáš Mojžíš
obránce
Narozen2. 5. 1982
Výška183 cm
Váha83 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Velezkušený bek působil téměř ve všech hokejových koutech světa. Zahrál si v Kanadě, Spojených státech, Rusku, Švédsku, Finsku i Bělorusku. První profesionální smlouvu s klubem v České republice ale podepsal až v roce 2012. Akceptoval nabídku Lva Praha a okusil další tvrdé boje v Kontinentální hokejové lize.

Ale vezměme to od začátku. Svoji kariéru tento šikovný obránce odstartoval v Pardubicích, kde prošel mládežnickými kategoriemi včetně juniorky. Nicméně do A-týmu se nepodíval, tedy alespoň ne v roce 2000, zlákala ho totiž Western Hockey League, jedna z nejprestižnějších zámořských mládežnických lig. První sezóna pro něho byla doslova parádní. V dvaasedmdesáti zápasech Mojžíš docílil 36 bodů a příští rok si vysloužil pozvánku na mistrovství světa do 20 let.

Po dalším, ještě famóznějším ročníku, kdy český obránce zaznamenal hned sedmdesát bodů v základní části a gól obohacený šesti nahrávkami v play-off, musel Mojžíš překonat další vysoký práh – svou první seniorskou ligu – AHL. I zde v žádném případě nezaostal za očekáváními a zanedlouho byl povolán NHL. V sedmi zápasech za Vancouver Canuks jednou asistoval, nicméně zbytek sezóny byl nucen strávit znovu na farmě.

Stejný příběh se opakoval i po výměně do St. Louis Blues, a proto se rozhodl hráč oblékající trikot s číslem 4 přesunout do Ruska, zde ho ukořistil Sibir Novosibirsk. Avšak pouť to pro českého obránce nebyla šťastná. Dvakrát se zranil a v sezóně odehrál pouhých osmadvacet utkání. Uskutečnil tedy návrat do Ameriky, za Minnesotu odehrál čtyři zápasy a znovu jednou přihrál na gól.

Jenže poté byl nucen znovu zamířit na farmu, a proto se Mojžíš již definitivně rozhodl pro Evropu, konkrétně. Nastupoval za MODO a po sezóně vybojoval svůj prozatimní největší úspěch. Zlatou medaili z MS 2010 v Německu, kde nejprve vstřelil kontaktní branku Švédům a poté úspěšně bránil ruské zteče. To ho však od dalšího přesunu neuchránilo, nejprve se stal hráčem Dynama Minsk, za další rok se stěhoval do TPS Turku, kde docílil fantastických statistik (6+26). Poté nasměroval svoji pozornost na české kluby, vyzkoušel angažmá v pražské Spartě i Lvu Praha. Ani zde mu však nebylo přáno.

Nakonec jeho cesta přes bratislavský Slovan a Pardubice vedla zpět do Finska. Zde nastoupil za černo-bílé TPS k 66 duelům. Toto konto už prozatím nerozšíří, Tomáš totiž uprostřed sezóny přijal nabídku Bílých Tygrů Liberec na tři sezóny. Hned v té první byl důležitým defenzivním kamenem, který pomohl Bílým Tygrům k titulu.

I ve druhé sezóně pod Ještědem dosáhl zkušený obránce na dva výrazné úspěchy, když pomohl Tygrům obhájit Prezidentský pohár a v play off dokráčet až do finále, ve kterém Liberečtí nestačili na Kometu Brno. V tomto ročníku si hráč, který si zahrál i NHL, připsal za Liberec celkem sedmapadesát startů, ve kterých získal osm kanadských bodů. Na jeho služby se Bílí Tygři mohli spolehnout i v úvodu ročníku 2017/18, ale v průběhu září zamířil na hostování do Pardubic a tím své působení v Liberci ukončil.

Přezdívka: Mojža

Kdy a kde s hokejem začínal: v Kolíně

Největší hokejový úspěch: zlato z MS 2010, titul 2015/2016

Kdo nejvíce pomohl v kariéře: táta

Oblíbený klub NHL: Winnipeg Jets

Oblíbená písnička: nemá

Rodina/kariéra: rodina

Hotel/stan: stan

Pivo/víno: obojí

Film/kniha: kniha

Největší zlozvyk: má, neřekne

Oblíbený spoluhráč: nemá

Pán prstenů/Star Wars: ani jedno

Prsa/zadek: obojí

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner