Karta hráče

Robin Blažíček
brankář
Narozen16. 3. 1989
Výška180 cm
Váha75 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Nadějný brankář Robin Blažíček se narodil 16. března 1989. Poprvé na sebe výrazně upozornil v sezóně 2005/2006, kdy se stal jednou z opor libereckého dorostu. Během tohoto ročníku si také připsal svůj první start za juniory, i když to nebyl zrovna nejpovedenější zápas, tak fakt, že se dostal do branky juniorského týmu už v sedmnácti letech, signalizoval, že Robin před sebou má slušnou budoucnost.

O rok později tak už patřil ke stálým členům liberecké juniorky a v brankovišti se dělil o místo s Michalem Nedvídkem. Robina pak neminula ani pozvánka do reprezentační „18“ za kterou odchytal necelé dva zápasy. V sezóně 2007/2008 se pro mladého brankáře naskytla možnost si párkrát zatrénovat s A-týmem, když si ho vytáhl k Hniličkovi a Fikrtovi kouč Gregor, do zápasu ale tehdy ještě nikdy nominován nebyl a plně se věnoval chytání za juniorku, která se tehdy nedostala do play-off a musela se zachraňovat až v play-outu. I tak si ale svými výkony mladý gólman řekl o pozvánku do reprezentační „20“.

Sezónou 2008/2009 začal Blažíček mezi libereckými juniory, v jejím průběhu se ale dočkal prvního ostrého startu mezi seniory, když si ho na hostování vytáhl druholigový Žďár nad Sázavou, za který Robin odchytal devět utkání. Před další sezónou se vrátil do Liberce, letní přípravu pak absolvoval s benáteckou farmou, na startu ročníku ale opět začal nastupovat za liberecké juniory. Když v září onemocněli brankaři A-týmu Leinonen se Stejskalem, vydal se jako dvojka na Kladno, kde se tak dostal na střídačku prvního týmu Liberce. Startu se ale ten rok v extralize nedočkal.

Další sezónu odehrál dvět zápasů za libereckou juniorku a působil převážně v Jablonci nad Nisou, kde hájil barvy Vlků. S týmem došel až do play-off. O rok později dostal příležitost zachytat si Nymburce a hlavně v Hradci Králové, který hrál prvoligovou soutěž. Ročník 2011/12 se stal pro Robina průlomový. Poprvé dostal šanci zachytat si za farmu z Benátek nad Jizerou a získal cenné zkušenosti.

Následné léto pak absolvoval celou přípravu s A-týmem Bílých Tygrů a trenér Mairan Jelínek ho nasadil v jednom zápase European Trophy. Mladý brankář vzal šanci za pačesy a vychytal proti Pardubicím nulu. Jaké budou jeho další krůčky ukáže až čas.

OF -2009
PS -9/2012

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner