Karta hráče

Radim Vrbata
útočník
Narozen13. 6. 1981
Výška185 cm
Váha85 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Pravý křídelní útočník Radim Vrbata je odchovancem Mladé Boleslavi. O svém talentu začal přesvědčovat již v brzkém věku, a tak odešel po sezóně 1997/1998 na zkušenou do kanadské juniorské ligy. V quebecké lize v dresu Shawiniganu pak zámořským skautům v sezóně 2000/2001 naplno předvedl, co v něm dřímá, když v 65ti zápasech nasbíral neuvěřitelných 131 bodů. Ve stejném roce se dostal též do juniorského reprezentačního týmu trenérů Holíka a Rulíka a z MS juniorů v Rusku si přivezl zlatou medaili.

I tento úspěch mu pomohl do týmu Colorado Avalance. Zde si v ročníku 2001/2002 odbyl úspěšnou premiéru v NHL. Za Laviny nastřílel během 52 zápasů solidních 18 gólů a na dalších dvanáct přihrál. Díky dobré produktivitě si zahrál s takovými osobnostmi, jako jsou Sakic či Forsberg. 30 kanadských bodů nasbíral také o rok později, v průběhu sezóny se však stěhoval do Caroliny. V roce 2003 si Vrbata ještě zahrál za reprezentaci na MS, ale po porážce se Slovenskem skončil tým na čtvrtém místě. Hurikáni byli Vrbatovým působištěm i v sezoně 2003/2004 (12+13). Během zámořské výluky v sezóně 2004/2005 získali poprvé Vrbatovy služby Bílí Tygři a rychlonohý mladík se tak sešel v jednom týmu s velkým kamarádem z Colorada a juniorské reprezentace Nedorostem. Vrbata se Tygrům náležitě vyplatil. Nejenže byl nejproduktivnějším libereckým hráčem v základní části, ale byl také nejlepším v +/- v rámci celé extraligy. I jeho výkony pomohly libereckému týmu k třetímu místu v extralize, Vrbatovi osobně pak k nominaci na MS ve Vídni. Zde získal tým trenéra Růžičky zlaté medaile.

Po výluce se vrátil zpět do Caroliny, kde odehrál celý ročník 2005/2006 (bilance 15+24). V následujícím roce se Vrbata stěhoval do Chicaga (14+27), ale ani zde nevydržel dlouho. Novým zaměstnavatelem se od roku 2007/2008 stal Phoenix, který vedl legendární Wayne Gretzky. A pod tímto koučem prožil „Vrbič“ neúspěšnější sezónu v NHL (27+29) a zaslouženě byl nominován na MS v Kanadě. Zde skončil český tým ve čtvrtfinále.

I přes dobré výkony v týmu Kojotů v následující sezóně nesetrval a na nové smlouvě se dohodl s ambiciózní Tampou Bay. Zde však nedostal patřičný prostor, a také proto v 18 soutěžních utkáních nasbíral jen tři góly a tři nahrávky. Během prosince 2008 se tak rozhodl vrátit do extraligy, kde chce získat ztracenou herní pohodu. Jedním z důvodů jeho návratu do Čech bylo i těhotenství manželky Petry, která čeká v půlce března Vrbatu juniora. Během 11 zápasů pomohl Bruslařskému klubu 5 brankami a 3 asistencemi. Tři dny před koncem přestupního období zamířil do Liberce, opačným směrem putovali Zíb, Moravec a Klimenta.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner