Karta hráče

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Petr Kváča s hokejem začínal v Benátkách nad Jizerou. Ve čtrnácti letech se po angažmá v Mladé Boleslavi zabydlel na jihu Čech, kde oblékal českobudějovický dres. V Motoru prošel dorosteneckými kategoriemi i juniorkou a v osmnácti letech debutoval ve druhé nejvyšší soutěži. Kváča dostal i další příležitosti a měl svůj podíl na postupu Budějovic do baráže. Výrazně navíc nakoukl do mládežnických reprezentací.

V další sezóně už byl rodák z Brandýsa nad Labem jasnou jedničkou svého týmu a v mladém věku patřil mezi nejlepší gólmany ligy. Jeho jméno dokonce zaznělo také na draftu NHL, kde na něj ze 117. pozice získalo práva Colorado. V organizaci Avalanche se později zúčastnil i nováčkovského kempu.

První extraligové utkání odchytal Kváča v ročníku 2017/18 za Spartu, kam měl z Motoru vyřízené střídavé starty. V Českých Budějovicích znovu potvrzoval vysoké standardy a v následující sezóně ochutnal nejvyšší soutěž formou střídavých startů v Litvínově a Třinci. Právě na Oceláře udělal dojem a řekl si o velký přestup.

V Třinci měl Petr Kváča krýt záda Patriku Bartošákovi, avšak poté, co Bartošák v klubu skončil, přebral roli jedničky. A příležitosti se rozhodně nezalekl! Ve třiceti utkáních základní části zaznamenal více než 92% úspěšnost zásahů a průměrně dostával jen lehce nad dvě branky za zápas. Po ročníku, který zkrátila pandemie koronaviru, kývl na nabídku Bílých Tygrů.