Karta hráče

Fotografie není přiložena3 Ronald Knot
Petr Gřegořek
Petr Gřegořek
obránce
Narozen25. 6. 1978
Výška180 cm
Váha86 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Petr Gřegořek s hokejem začínal ve svém rodném Českém Těšíně, ale dorostenecká léta už trávil v týmu Opavy, kde si zahrál i v baráži o postup do extraligy v roce 1996. O rok později si připsal svou extraligovou premiéru, ovšem už v dresu Vítkovic. V létě roku 1997 jej angažoval Třinec, kde se zabydlel v první obranné dvojici s Ľubomírem Sekerášem. U polských hranic Gřegořek vydržel až do dubna roku 2002, kdy se rozhodl poprvé v profesionální kariéře změnit prostředí a podepsal kontrakt s Českými Budějovicemi.

Na jihu Čech se ale šikovný bek dlouho neohřál, v polovině sezóny putoval na hostování k Bílým Tygrům. V patnácti utkáních sice nebodoval, ale podílel se na splnění cíle – tedy že se Tygři ve své premiérové extraligové sezoně vyhnou ošidné baráži. V čase play-off se pak znovu vrátil do Třince.

V následné sezóně si Petr Gřegořek vyzkoušel své zatím jediné zahraniční angažmá. Týmu Molot Prikamje Perm pomohl postoupit z druhé ligy do nejvyšší soutěže.

Po návratu z Ruska se ofenzivní bek znovu objevil v tehdy druholigových Českých Budějovicích a i s jeho přispěním se tradiční klub znovu vrátil mezi elitu. Po šesti úspěšných letech na jihu Čech se Petr Gřegořek upsal Karlovým Varům, odkud v létě 2013 přestoupil do pražské Sparty.

V reprezentačním dresu České republiky odehrál Gřegořek 46 střetnutí a podílel se na zisku zlatých medailí na světovém šampionátu v roce 2010.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Olomouc
Bílí Tygři Liberec