Karta hráče

Ondřej Hruška
útočník
Narozen4. 10. 1985
Výška185 cm
Váha84 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Mladý útočník Ondřej Hruška je odchovancem Vsetína. S hokejem začínal ve třech letech v hokejové přípravce na Lapači a na tomto stadionu postupně prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Pak se však jeho kariéra přibrzdila... V sezoně 2001-02 byl jeho hokejový osud nahnutý poté, co se nedostal do užšího kádru dorostu a trenér Hudler jej poslal hrát do Nového Jičína a Uherského Brodu.

Hruška se vrátil do Vsetína v následující sezoně, odehrál 9 zápasů za dorost a vypracoval se do základu juniorky. A vzestup pokračoval... V sezoně 2004-2005 se stal Ondřej základním kamenem sestavy vsetínské juniorky, kterou jako kapitán dovedl k titulu mistra České republiky. Valaši tehdy ve finále porazili Spartu 2:1 na zápasy. V této sezoně také poprvé naskočil do extraligy. Bylo to 18.2.2005 proti Plzni a premiéra to byla nešťastná. Vsetín totiž v Plzni prohrál vysoko 6:2. První extraligový gól vstřelil Ondřej 7.10.2005 na ledě Karlových Varů, první domácí branku pak 20.12. 2005.

V sezoně 2005-06 střídal nadějný forvard extraligu ve Vsetíně s první ligou v Jindřichově Hradci. Oba celky hrály u dna tabulky, ale mladý útočník na svůj věk herně vynikal. Celkově si připsal v extralize v 38 startech 4 body za 3 branky a 1 asistenci. Stejný počet bodů mu statistici napočítali i v Jindřichově Hradci, zde mu však stačilo pouhých 9 zápasů.

Hruška není brilantním technikem, naopak je spíše typ buldoka, který nevypustí žádný souboj a pro tým by se roztrhl. Zdobí ho též dobré bruslení. Nepostrádá ani vůdčí schopnosti, což dosvědčují výše popsané kapitánské zkušenosti. Skromný útočník prošel také mládežnickou reprezentací.

Ondřej Hruška nezapomíná ani na zadní vrátka, donedávna byl studentem fakulty technologické UTB ve Zlíně. Mladý útočník si ze Vsetína krom hokejového umu jistě přinese i svou přezdívku Bob.

Zajímavostí je, že dvacetiletý útočník před časem v rozhovoru pro Naše Valašsko přiznal, že mezi jeho hokejové vzory patří mimo jiné liberecký forvard Petr Šachl. Mezi Ondrovy koníčky patří několikahodinový spánek a počítač.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner