Karta hráče

Fotografie není přiložena96 Jiří Stejskal
97
Marek Pinc
Marek Pinc
brankář
Narozen20. 3. 1979
Výška175 cm
Váha80 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Jeden z nejšikovnějších českých brankářů poslední doby Marek Pinc, se narodil 20. března 1979. Se svou hokejovou kariérou začal v Litvínově, kde také brzy nabrala slibný směr. Po klasickém přechodu přes dorost a juniorku se Marek poměrně rychle uchytil i v A-týmu tehdejšího Chemopetrolu, navíc to netrvalo dlouho a stal se zde brankářem číslo 1.

Na jeho flegmatický styl chytání si sice diváci museli chvilku zvykat, brankářské kvality blonďatého gólmana ale byly nesporné. I proto si ho vyhlídly ambiciózní Vítkovice, kam také během ročníku 2003/2004 zamířil. V ostravské čtvrti si rychle získal fanoušky na svou stranu a stal se jednou z hlavních osobností týmu. Následné tři roky byl jasnou oporou Vítkovic, jeho první krátká rozlučka z tamní ČEZ Arenou přišla až na jaře 2007. Tehdy se totiž již s předstihem nepodařilo severním Moravanům zajistit si play-off, a „Pincák“ tak využil nabídky hostování do Švýcarska. Zde nejprve krátce vypomohl Fribourgu, poté se stal miláčkem fandů v Bielu, kterému pomáhal při cestě do nejvyšší Švýcarské soutěže. To se sice nakonec nepovedlo, Pincovy pokusy o vstřelení branky jsou ale v zemi sýrů dodnes známé.

Po sezóně následoval návrat do České republiky, do Vítkovic se ale vrátil i Martin Prusek a bylo jasné, že tým zřejmě oba brankáře po celou dobu sezóny neudrží. Velká změna tak přišla v listopadu 2007, kdy z ničeho nic přišla zpráva o odchodu Milana Hniličky z Liberce do Ruska a příchodu právě Marka Pince. I když byl „Hnilda“ pod Ještědem velmi populární, dokázal si na svou stranu diváky rychle získat i novic v tygřím brankovišti. Liberecké tažení tehdy došlo až do semifinále, kde Severočeši vypadli po sedmi zápasech se Slavií. Do Tipsport areny se vrátil z hostování Milan Hnilička a Marek putoval zpět do Vítkovic.

Další sezóna tak začala ve starých kolejích. Nemoc Hniličky a trochu nevýrazná Pincova forma ale přinesly změny. Do vítkovické brány se natlačil mladý Štěpánek a pro Pince najednou nebylo místo, trenér Hadamczik navíc po sezóně potvrdil, že ačkoliv měl Marek smlouvu ještě na rok, Vítkovice s ním už dál nepočítají. Začalo dlouhé shánění angažmá v nelehké situaci. Bez práce tehdy byla celá řada kvalitních brankářů – jako Lašák nebo právě ex-liberecký Hnilička. Svou roli sehrálo i nepopulární tabulkové odstupné, které se logicky nikomu nechtělo příliš platit, když se ale Bílým Tygrům přestalo dařit a při zranění Leinonena nedokázal nikdo z dalších brankářů zastavit sérii proher, pomohl Libereckým právě navrátilec Pinc, který pod Ještědem podepsal dvouletou smlouvu. V sezóně 2009/2010 došel s Tygry opět do extraligového semifinále.

I pro další rok mohl počítat trenér Jiří Kalous s Markem do brankoviště a záda mu kryl talentovaný Tomáš Vošvrda, se kterým vytvořili skvělou gólmanskou dvojici. V průběhu sezóny se odchovanci litvínovského hokeje přestalo dařit a na chvilku přepustil do brankoviště svého mladšího kolegu, se kterým se až do konce extraligy střídal. Bílé Tygry nakonec dotáhl až na druhé místo základní části, ale play-off mu příliš nevyšlo, když ho z brankoviště na rozhodující duely vytlačil na střídačku Vošvrda. Po nevydařeném čtvrtfinále ale přesto podepsal pod Ještědem novou dvouletou smlouvu.

Do své třetí sezóny v řadě pod vrcholky Jizerských hor vstoupil Marek Pinc jako rovnocenný kolega mladšího Tomáše Vošvrdy. Jenže tomu se nedařilo, a tak pevnější půdu pod nohami i důvěru trenéra Kalouse získával právě Marek, jenž se v průběhu sezóny stal jasnou jedničku. Bílí Tygři s ním byli dokonce chvilku na prvním místě a nakonec zakončili sezónu na páté pozici. V základní části patřil rodák z Litvínova mezi nejlepší gólmany a potvrzoval to i v play-off, když došel s týmem až do semifinále.

Nevysoký brankář je účastníkem dvou světových šampionátů - v Rusku (2007) a Kanadě (2008).

Aktualizace:
OF - 2010, PS - květen, 2012


Dotazník:

Přezdívka v kabině

Pincák.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

Účast na MS 2007, 2008.

Sportovní vzor

Brodeur.

Oblíbené jídlo

Knedlo vepřo zelo, kuře, suši.

Oblíbená restaurace

Česká, čínská, mexická.

Oblíbený film

České komedie.

Oblíbená hudba

Rock.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Florbal, in-line brusle, fotbal, tenis.

Oblíbené auto, motorka

BMW x5, na motorku bych nevlezl.

Dovolená snů

Bora Bora.

Koníčky, záliby

Rodina, kino, přátelé, sport.


Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner