Karta hráče

Josef Mikyska
útočník
Narozen12. 7. 1994
Výška178 cm
Váha88 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Josef Mikyska se narodil 12. července 1994 ve Frýdlantu. I přesto, že se v jeho rodném městě nachází hokejový klub, začal hrát hokej přímo u Bílých Tygrů. K tomuto sportu ho přivedl jeho otec, který ho naučil bruslit. Poprvé si Josef Mikyska stoupl na brusle už ve třech letech. V osmi letech si navíc jako doplňkový sport přidal tenis.

Už od začátku své kariéry tedy nastupoval za tým z města pod Ještědem. Nejdříve vyrůstal v žákovských kategoriích a v sezóně 2008/2009 se poprvé objevil v dresu dorostu, za který sehrál 13 utkání. Ač patřil mezi nejmladší, nevedl si vůbec špatně. Další rok už válel a zařadil se mezi nejproduktivnější útočníky mužstva.

Následující ročník už se jeho průměr vyšvihl na víc jak jeden bod na zápas. V 45 zápasech jich posbíral 62. Díky těmto výkonům si odbyl premiéru v liberecké juniorce, do které se přesunul příští rok, i když věkem patřil pořád do dorostu. V sezóně 2011/2012 ale většinu střetnutí odehrál za mužstvo MHL Tatranski Vlci, což byl mládežnický tým Lva Poprad. I v ruské juniorské soutěži podával dobré výkony.

V roce 2013 se poprvé objevil mezi dospělými. Svou premiéru si odbyl v prvoligových Benátkách, za které nakonec stihl odehrát 28 zápasů s pěti kanadskými body na svém kontě. Už od patnácti let navíc pravidelně nastupoval za reprezentační výběry. Za pět let oblékl český dres celkem šestadvacetkrát. Na první zápas za liberecké ,,áčko“ čekal do play-out 2014/15, kde odehrál všech šest zápasů.

Poté si na jeden rok odskočil do českobudějovického Motoru. Ve WSM lize se mu dařilo, zisk 28 bodů v 36 utkáních hovoří za vše. Před ročníkem 2016/2017 se ale opět vrátil na sever Čech. Polovinu sezony strávil pod Ještědem, na střídačku pak naskakoval také v Benátkách nad Jizerou a postupně sbíral další cenné zkušenosti.

V ročníku 2017/18 znovu rozšířil svou sbírku startů v extralize, střídavě pomáhal i Benátkám a druhou polovinu sezony odehrál na hostování v Českých Budějovicích, kterým v 14 zápasech přispěl 14 body a své konto rozšířil i v play-off.

Nyní se zpět v tygřím dresu pokusí napevno usídlit v kabině A-týmu.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner