Karta hráče

Fotografie není přiložena1 Daniel Král
Radek Šír
Radek Šír
útočník
Narozen14. 1. 1997
Výška185 cm
Váha78 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Útočník Radek Šír se narodil 14. ledna 1997 a pochází z hokejové rodiny. Jeho dva bratři, starší Martin a mladší Jan, také navlékali nebo dosud navlékají dresy mládežnických celků Liberce. Radek, vyznavač tvrdého a nelítostného hokeje, začal v akademických týmech sbírat body pozvolna. Ve své druhé sezóně v mladším dorostu (2012/2013) už však končil s bilancí bodu na zápas.

Následující ročník už Radek strávil mezi staršími dorostenci a nutno podotknout, že se nedržel nijak zpátky. Pod největší úspěch liberecké mládeže v podobě zisku mistrovského titulu se podepsal úctyhodnými jednatřiceti body.

Ještě lépe měl však šikovný forvard rozjetou sezónu 2014/2015, kdy se stal tahounem staršího dorostu a po dvou měsících soutěže byl nejproduktivnějším hráčem týmu. Jenže pak přišlo zranění, které Radka vyřadilo skoro pro celý zbytek roku. Ačkoliv se na vyřazovací boje dokázal vrátit, jeho forma neměla tu správnou konstantnost.

To ostatně platilo i o jeho první sezóně v juniorském týmu. Radek v ní vstřelil osm gólů, což pro něj bylo za dlouhou dobu nejméně v kariéře. Naopak přibylo trestných minut, kterých Šír nasbíral hned sedmdesát sedm.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner