Karta hráče

Fotografie není přiložena5 Ladislav Šmíd
Lukáš Jašek
Lukáš Jašek
útočník
Narozen28. 8. 1997
Výška185 cm
Váha78 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Odchovanec třineckých Ocelářů už v mládí dokazoval, jaký talent v něm vězí. V sezoně 2011/12 jako teprve čtrnáctiletý nastřádal mezi mladšími dorostenci ve 35 zápasech 72 kanadských bodů a pozvolna se prosazoval i v kategorii osmnáctiletých. O rok později už patřil mezi stálice staršího dorostu a naskočil také do dvou utkání juniorky.

V ročníku 2013/14 dokonce vyrazil sbírat cenné zkušenosti do Švédska v dresu Södertälje SK. Po roční anabázi ve Skandinávii se opět vrátil do České republiky, kde na Memoriálu Ivana Hlinky pomohl týmu sedmi body ke stříbrným medailím. Znovu oblékl dres Třince, kde se jako sedmnáctiletý začal prosazovat i v dresu A-týmu.

Během sezony naskočil do 27 zápasů základní části a do jednoho v play-off. Do sbírky si tak připsal stříbrnou extraligovou medaili poté, co Třinec ve finále nestačil na Litvínov. Mladého perspektivního útočníka si všimli v zámoří a v šestém kole si ho v draftu vybral Vancouver. Jašek však i nadále pokračoval v tuzemsku.

Sezonu, která následovala ozdobil mistrovským titulem v třinecké juniorce. Přestože v základní části nastoupil jen do 14 zápasů, připsal si v nich 28 bodů a ve vynikající formě pokračoval v play-off, kde v 10 utkáních pomohl svým spoluhráčům 25 kanadskými body. K tomu si připsal dalších 25 startů v extralize a také první dva góly v nejvyšší české soutěži.

Že se umí prosadit i mezi dospělými, to prokázal také v poslední sezoně. Její část strávil v první lize v dresu Frýdku-Místku, kde ve třiceti duelech nasbíral 28 bodů. Probojoval se na juniorský světový šampionát v kanadském Montrealu a opět soupeřil o místo v A-týmu Ocelářů. Pro ročník 2017/18 se však v srpnu teprve dvacetiletý útočník rozhodl zamířit pod Ještěd a další jeho kroky tak povedou v dresu Bílých Tygrů.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner