Martin

Funkce
Trenér gólmanů

Informace o trenérovi

Trenér brankářů Martin Láska strávil řadu let v libereckých mládežnických týmech. V roce 2001 se dokonce jako člen reprezentačního výběru do 18 let zúčastnil MS této kategorie ve Finsku, kde skončila Česká republika čtvrtá. Ve své kariéře dále pokračoval ve druhé lize v dresu Jablonce a Slaného.
Je absolventem FTVS Univerzity Karlovy v Praze, kterou zakončil v roce 2009. Tou dobou již sbíral trenérské zkušenosti v pražské Spartě, kde působil jako trenér brankářů a mládežnický kouč. V sezoně 2009/10 byl trenérem brankářů v NSWC (North Shore Winter Club) Vancouver a následně se roku 2010 stal mládežnickým trenérem Bílých Tygrů Liberec.
Ve své trenérské kariéře postupoval dále, až se v sezoně 2013/14 stal trenérem gólmanů tygřího A-týmu a ve stejném roce také zastával stejnou funkci u reprezentační osmnáctky. V sezoně 2015/16 se spolu s hlavním trenérem Jakubem Petrem posunul k národnímu výběru do 20 let, kde následně působil i pod Filipem Pešánem.
Pod rukama mu v Liberci prošli mimo jiné dva brankáři draftovaní do NHL, Vítek Vaněček a Aleš Stezka. Úspěchů dosáhl i s reprezentací, když v ročníku 2013/14 bral stříbrnou medaili na MS a bronzovou na Memoriálu Ivana Hlinky, na stejném turnaji pak o rok později přidal také stříbro.
V současnosti spolupracuje s brankářskou dvojicí Petr Kváča a Jaroslav Pavelka. Kromě toho má na starost také vývoj brankářů v mládežnických kategoriích. Stále také působí jako trenér gólmanů v juniorském národním týmu.