Zaženou Bílí Tygři po reprezentační přestávce svůj hlad proti Bruslařům?

Date of publication Author Petr Schultz

Extraliga pomalu finišuje a po reprezentační pauze přivítají Bílí Tygři Bruslaře z Mladé Boleslav. Letošní zápasy se Středočechy jsou opravdové hokejové bitvy a stejný duel se dá očekávat i ve 48. kole Tipsport extraligy. Utkání začíná ve středečních 18:30.

BK Mladá Boleslav

Středočeši se od začátku sezóny potácejí u dna extraligové tabulky a pět kol před koncem soutěže jsou opět na posledním místě. Na předposlední Litvínov mají ztrátu pouhého bodu a stále tak žije naděje k naplnění předsezónního cíle. Bruslaři by se totiž poprvé v extraligové historii chtěli vyhnout baráži, ale k této metě je ještě pořádný kus cesty.

Kanadský obránce Darrell Hay začínal sezónu u Bílých Tygrů. Teď bude bojovat v dresu Bruslařů.

Pod Ještěd zamíří na středeční 48. kolo Tipsport extraligy tým s druhým nejhorším útokem a čtvrtou nejhorší obranou soutěže. Mladoboleslavští měli ale před reprezentační přestávkou ohromující formu. Z posledních sedmi utkání totiž vyhráli hned šestkrát a nestačili pouze na Třinec, se kterým prohráli vysoko 2:6.

Nejproduktivnějším hráčem týmu z města automobilů je Jaroslav Balaštík. Pověstný kanonýr se letos prosadil už čtrnáctkrát, ale klubovou tabulku střelců nevede. O tři branky je lepší Roman Tomas. Právě jeho gólové příspěvky v posledních extraligových duelech pomáhají Bruslařům k tříbodovým výhrám.

Před reprezentační přestávkou porazili hráči s okřídleným zeleným šípem na hrudi po přestřelce Pardubice 5:4. Jako první šli do vedení Východočeši. Skoré se pak přelévalo z jedné strany na druhou a o třech bodech nakonec rozhodla trefa Romana Tomase ze závěru střetnutí.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1890 jako bruslařský klub
Tituly: nic
Klubové barvy: zelená, bílá, černá
Webové stránky: www.bkboleslav.cz
Stadión: ŠKO-ENERGO Aréna (kapacita 4 200 diváků)

Hlavní trenér: Petr Novák
Asistent trenéra: Vlado Hiadlovský
Trenér brankářů: Ladislav Gula
Vedoucí mužstva: Vladimír Kopecký

Změny v kádru v průběhu sezony

Přišli
Jiří Cetkovaský   – útočník – Pardubice - hostování
Steven Goertzen   – útočník – Springfield (AHL)
David Stieler     – útočník – Kladno - hostování
Darrell Hay       – obránce – Liberec
Andrej Podkonický – útočník - Kometa
Odešli
Jiří Marušák  – obránce – Plzeň - hostování
Marek Loskot  – útočník – Litoměřice - hostování
Jan Plodek    – útočník – Benátky nad Jizerou - hostování

Útočníci:
Balaštík Jaroslav 28 (14+14)
Tomas Roman       24 (17+7)
Výborný David     24 (6+18)

Obránci:

Žabka Boris       12 (0+12)
Chaloupka Petr     8  (3+5)
Brankáři:
Hübl Jaroslav (1 917 minut) 2,72 branky na zápas/úspěšnost 91,39%
Valent Michal   (870 minut) 3,24 branky na zápas/úspěšnost 90,47%

Posledních pět zápasů:

41. kolo: Zlín – Mladá Boleslav      1:4
44. kolo: Třinec – Mladá Boleslav    6:1
45. kolo: Mladá Boleslav – Kladno    1:0
46. kolo: Litvínov – Mladá Boleslav  2:3 sn
47. kolo: Mladá Boleslav – Pardubice 5:4

Bílí Tygři mají v závěru ligy dobře nakročeno k přímému postupu do play-off, kde by je za současných okolností vyzvaly na souboj České Budějovice a první zápas čtvrtfinále by se hrál na jihu Čech. Liberec je totiž na páté příčce a v prvním kole vyřazovacích bojů by se nemohl opřít o výhodu domácího prostředí na konci série.

Petr Nedvěd může překonat ve středu rekord Andreje Podkonického.

V reprezentační přestávce léčili Bílí Tygři šrámy a regenerovali. Jen útočník Petr Nedvěd si dopřával zápasové zátěže. Severočeský kapitán totiž hrál za Českou republiku na švédských Oddset Hockey Games, kde skončil s týmem na stříbrné příčce. Vedoucí muž kanadského bodování předvedl, že v zemi tří korunek jeho forma nepoklesla. V duelu proti Švédsku se totiž prosadil rozhodujícím nájezdem a proti sborné zase předvedl svou tvrdou střelu švihem. Aktuální bilance z letošní sezóny Petra Nedvěda v reprezentačním dresu je 6 zápasů a 5 branek.

Pokud se čtyřicetiletému útočníkovi podaří proti Mladé Boleslavi bodovat, zaznamená svůj 203 bod v dresu Bílých Tygrů v extralize a stane se tak v historii nejproduktivnějším hráčem klubu. V současné době drží rekord spolu s Andrejem Podkonickým, který se paradoxně postaví v utkání proti němu.

Podještědským se letos na Bruslaře daří. Ze tří duelů dokázali všechny rozhodnout ve svůj prospěch a celkem vydolovat sedm bodů. Proti Mladé Boleslavi by neměl být trenérovi Kalousovi k dispozici Milan Bartovič a zřejmě také David Kajínek. K týmu by se naopak měli připojit Lukáš Krejčík a Jaroslav Kudrna.

Útočníci:
Nedvěd Petr       56 (22+34)
Bartovič Milan    30 (16+14)
Klimenta Tomáš    28 (17+11)

Obránci:

Trončinský Marek  27 (5+22)
Roth Vladimír     17 (2+15)

Brankáři:

Pinc Marek    (2 281 minut) 2,08 branky na zápas/úspěšnost 93,04%
Vošvrda Tomáš   (574 minut) 4,08 branky na zápas/úspěšnost 88,53%

Posledních pět zápasů:

43. kolo: Vítkovice – Liberec                 5:3