Věřili jsme, že týmovým výkonem můžeme Slavii porazit. Prozradil čtyřbrankový střelec juniorky Filip Jánošík

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Po sobotním zápase juniorů jistě převládala v liberecké kabině spokojenost, Tygři totiž dokázali sedmi brankami deklasovat bodově bohatšího soupeře. Hrdinou samotného duelu se stal slovenský forvard Filip Jánošík, jenž napnul síťku v soupeřově svatyni hned čtyřikrát a vyrazně tak přispěl k úspěchu svého družstva. Talentovaného mladíka jsme tak po zápase v útrobách Svijanské areny vyzpovídali.

Filipe, gratuluji k vítězství. Dnes jste zvládli na výbornou těžkou bitvu se Slavií, co bylo potřeba změnit po předchozím nevydařeném duelu na Spartě?

Rozhodně jsme rádi, že nám to dnes proti tak silnému soupeři vyšlo a my dokázali naplno bodovat. Oproti minulému klání jsme se vrátili k nasazení a stylu hry, který se snažíme preferovat od začátku sezony. Na Spartě jsme nehráli to, co jsme si před zápasem řekli. Dnes jsme věřili, že týmovým výkonem můžeme Slavii udolat, což se také podařilo.

Připravovali jste se nějak speciálně na dnešní zápas?

Především jsme se soustředili na hru v obranném pásmu. Věděli jsme, že Slavia je silná v útoku, a tak jsme museli vycházet ze zajištěné obrany. Nakonec jsme jim dovolili skórovat pouze třikrát, to na naše vítězství stačilo.

Po dvaceti minutách jste odcházeli do šaten s jednobrankovým mankem, do druhé části jste však nastoupili s obrovským nasazením a svému soupeři nasázeli za necelých deset minut hned tři branky..

Filip Jánošík: Každé vítězství je zásluhou celého týmu.
Ze začátku jsme působili hodně zakřiknutě, hrozně jsme chtěli vyhrát, jenže to nám zpočátku spíše svazovalo ruce. Trenéři nás ale po první třetině povzbudili a dodali nám potřebné sebevědomí. Druhou třetinu jsme začali hrát svoji hru, přestali se bát o výsledek, což nakonec rozhodlo.

Za Slavii dnes nastoupilo také několik hráčů, kteří v poslední době pravidelně oblékají dres A-týmu, byla nějak výrazně znát jejich přítomnost na ledě?

Určitě. Mají tam hodně šikovných kluků, ale my jsme je naši dobrou hrou do mnoha šancí nepouštěli a došli si pro tři body.

Tvoje formace v utkání zářila, Ty jsi dokonce vstřelil hned čtyři branky. Vzpomeneš si na některý podobně vydařený duel z minulosti?

Dnešní vítězství je především zásluha všech, táhli jsme za jeden provaz, a to se vyplatilo. Čtyřikrát se mi shodou okolností podařilo skórovat také proti Slavii ještě v dorostu, takže na tento celek vcelku rád vzpomínám. Hrál jsem tam taky s Jardou Kedrštem, s ním jsem ještě před zápasem vtipkoval, že to dnes můžeme zopakovat. A podařilo se (smích).

Blíží se také vánoční svátky, zůstaneš v Liberci nebo navštívíš své blízké?

V úterý odehrajeme poslední zápas v tomto roce se Zlínem, poté se chystám na čtyři dny domů. Podívat se na rodinu a pár dní si odpočinout. Čekají nás totiž dvoufázové tréninky, Silvestra zřejmě oslavím s přítelkyní v Liberci.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí v dalších zápasech.

Slavná trojice aneb selská jízda