Václav Novák podpořil veřejnou sbírku Pozvedněte slabé!

Date of publication Author Eva Lenertová - tisková mluvčí

Hokejový útočník Bílých Tygrů Liberec Václav Novák je po Milanovi Hniličkovi druhým hráčem, který podpořil sbírku Pozvedněte slabé. Vyhodnocení 4. ročníku a předání šeků se uskutečnilo ve středu 25. dubna 2007 v zastupitelském sále Libereckého kraje za přítomnosti hejtmana Libereckého kraje Petra Skokana.

Letošní vybraná částka 759 621 Kč byla rekordní sumou, když překonala tu loňskou o 100 000 Kč. Šeky převzali z rukou ředitele Nadace EURONISA Ing. Aleše Rozkovce a hejtmana Petra Skokana zástupci organizací Tulipan, Regionální dobrovolné centrum Ještěd a Reva.

Hlavním záměrem této veřejné sbírky, která byla odstartována 1. prosince 2003 a kterou pořádala Nadace EURONISA čtvrtým rokem, je ukázat na lidi okolo nás, kteří si zaslouží naši pozornost a přinejmenším i malou finanční pomoc. Sbírka je koncipována na více let a provádí se po celé české části Euroregionu Nisa. Účelem sbírky je pomáhat týraným, zneužívaným a zanedbávaným dětem, zlepšovat a obohacovat život tělesně a mentálně postiženým lidem, pomáhat starým, nemocným a opuštěným lidem v jejich každodenním životě.

V minulých ročnících sbírku již podpořili například předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, liberecký primátor Jiří Kittner, hokejový brankář Bílých Tygrů Milan Hnilička a známý zástupce zdravotně handicapovaných Jiří Jiroutek.

Hokejový klub Bílí Tygři Liberec zcela jistě nebude chybět ani v pátém ročníku této sbírky.

FOTOGRAFIE:

Partneři sbírky

Hokejový útočník Bílých Tygrů Liberec Václav Novák podpořil sbírku Pozvedněte slabé

¨ Předání šeků

Slavná trojice aneb selská jízda