Václav Novák má zlomenou lícní kost, Hnilička má problémy s ramenem

Date of publication Author Jan Rachota

Nedělní zápas proti Slavii Václav Novák nedohrál a leckomu zatrnulo, když s bolestivou grimasou zamířil do kabiny. Pozdější vyšetření ukázalo, že bývalý liberecký kapitán má zlomenou lícní kost. V nejbližších dnech tak dvaatřicetiletého Nováka čeká operace.

Podle prvních prognóz by měl Novák nastoupit již v závěru základní části, vše záleží však na bezproblémovém průběhu operace a následném srůstu kostí. Pokud by poté Novák nastupoval s celobličejovým krytem, lékaři by jeho startům v extraligových zápasech nebránili.

Gólman Milan Hnilička má dlouhodobější problémy s vazy v rameni a v posledních zápasech nastupoval se sebezapřením a pod prášky. Liberecký brankář plánoval, že během reprezentační přestávky nechá kloubu oddechnout tak, aby byl stoprocentně připravený na play off. Tuto myšlenku však nyní drobně narušila pozvánka do reprezentace... Vše tak po zápase v Pardubicích rozhodne týmový doktor Morman, na jehož souhlasu visí Hniličkův případný odlet do Švédska. Hnilička je všeobecně znám svým názorem, že reprezentace se neodmítá.

Slavná trojice aneb selská jízda