V důležitém utkání přivítají Tygři Karlovy Vary

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Jak se ve sportovní hantýrce s oblibou říká, „ten zápas bude o šest bodů“ – tak přesně to se dá použít pro čtvrteční předehrávku pětačtyřicátého kola O2 extraligy, ve které přivítají Bílí Tygři Karlovy Vary. Souboj týmů balancujících na hraně předkola play-off a play-outu může hodně napovědět, kterým směrem se týmy vydají s blížícím se koncem základní části.

HC Energie Karlovy Vary

Po zisku mistrovského titulu zatím letos Energie tápe. Ani výměna trenéra zprvu Západočechům moc nepomohla, nicméně během druhé poloviny prosince (nepočítáme-li Spengler Cup) se trenéru Hynkovi, který nahradil Josefa Palečka, podařilo s týmem v několika po sobě jdoucích duelech bodovat – přesněji řečeno z posledních devíti extraligových klání získali Energetici slušných sedmnáct bodů a v tabulce se ihned posunuli o několik příček vpřed.

Radost z výhry nezažili Tygři už hodně dlouho.

Ačkoliv se skoro od prvních kol pohybovali zelenočerní v dolní polovině tabulky a navíc ještě spíše na příčkách play-outových, dokázali se díky výše zmíněné bodové šňůře vyšplhat až na současnou osmou příčku extraligové tabulky. Do loňské formy se navíc začal vracet i brankář Lukáš Mensator, který si tak také vylepšil své osobní statistiky. Poslední soutěžní utkání se ale ani jemu příliš nevydařilo, když po první třetině přenechal své místo Lukáši Sáblíkovi. Ani tahle změna ale utkání se Zlínem otočit nepomohla a Západočeši nakonec prohráli s PSG 0:5.

Nelichotivé výsledky řešili ve Varech již zmiňovanou výměnou trenérů. Vedle toho se ale i částečně proměnil kádr a lázeňští nehledali jen na tuzemských kluzištích. Vedle lotyšského obránce Tribuncovse, dorazili na západ republiky i Rusové Loginov a Zjuzin. Výměnou za ex-libereckého Pletku přišel z Mountfieldu Štěpán Hřebejk a s blížícím se koncem přestupního období přišla ještě výměna útočníka Kristka do Zlína za beka Noska.

Informace o klubu

Rok založení: 1932
Klubové barvy: zelená, bílá a černá
Stadion: KV Arena (6000 míst)
Webové stránky:  hokejkv.cz

Realizační tým:

Hlavní trenér:  Pavel Hynek
Asistenti trenéra:  Václav Baďouček, Pavel Kněžický
Vedouci mužstva: Josef Mottl

Útočníci:

Kumstát Petr       31 (13+18)
Skuhravý Václav    27 (6+21)
Melenovský Marek   24 (9+15)

Obránci:

Němec Ondřej  21 (6+15)
Čutta Jakub   10 (6+4)
Brankáři:
Mensator Lukáš   2,77 branky na zápas/úspěšnost 91,07%
Sáblík Lukáš     2,69 branky na zápas/úspěšnost 91,16%

Poslední tři utkání:

42. kolo   Karlovy Vary vs. Pardubice      3:2 sn
43. kolo   Ml. Boleslav vs. Karlovy Vary   1:3
44. kolo   Karlovy Vary vs. Zlín           0:5

Situace libereckých hokejistů je hodně nezáviděníhodná. Dá se říci, že je více než vážná a týmu, který měl před startem sezóny ambice na přímý postup do play-off, nyní hrozí účast v nepopulárním play-outu. Tygrům se nepodařilo s jedinou výjimkou od poloviny prosince vyhrát a zisk pouhých pěti bodů z posledních dvanácti duelů poslal Severočechy z šesté až na současnou dvanáctou příčku.

Týmu hodně schází nejproduktivnější bek Jiří Hunkes, který před svým zraněním čelisti hrál ve výtečné formě, a jeho body hodně pomohly k několika vítězstvím. Vedle technického beka se Tygři musí obejít také bez Klimenty a Nedorosta, když především první jmenovaný letos sbíral body poměrně pravidelně. A když se tolik nedaří ani brankářům, je na konci celé této rovnice ono zmiňované místo u dna tabulky.

Jaká bude nálada na liberecké střídačce po čtvrtečním utkání?

I když byl poslední duel Libereckých v neděli na Spartě hodně vyrovnaný a Tygři si ve třetí části vytvořili slušný tlak, na body po prohře 1:2 nedosáhli. O jedinou branku bílomodrých se postaral útočník Jan Víšek, který zatím prožívá svou bodově nejvydařenější sezónu, když jeho nedělní trefa byla už šestadvacátým kanadským bodem v ročníku pro forvarda s číslem „16“.

Proti Energii se Tygrům letos zatím daří, i když v posledních letech tomu tak nebylo. V této sezóně vyhráli Severočeši všechna tři předešlá klání, nejprve dvakrát v KV Areně (2:4 a 3:4) a poté i v prosinci doma 3:1, když se o branky postarali Klimenta, Matějovský a Hunkes.

Útočníci:
Bartovič Milan    32 (19+13)
Nedvěd Petr       26 (11+15)
Víšek Jan         26 (11+15)

Obránci: Hunkes Jiří 21 (6+15) Čakajík Martin 10 (2+8)

Brankáři: Leinonen Tero 3,28 branky na zápas/úspěšnost 89,73% Pinc Marek 2,37 branky na zápas/úspěšnost 91,61%

Poslední tři utkání

42. kolo   Liberec vs. Zlín        4:6
43. kolo   Pardubice vs. Liberec   5:1
44. kolo   Sparta vs. Liberec      2:1

Historická bilance v základní části:

LIBEREC – KARLOVY VARY