Rozhovory

Úroveň první ligy mě překvapila, prozradil Dalibor Bortňák po premiéře v benáteckém dresu

Benátky n. J./Liberec - Slovenský útočník Dalibor Bortňák se po třech sezónách strávených v Kanadě vrátil zpět do země v srdci Evropy. Dvacetiletý forvard dříve nastupoval v mládežnických výběrech Bílých Tygrů a právě pod Ještěd se po kanadské misi vrátil. Kvůli zranění však zatím odehrál pouze dva extraligové duely, v sobotu nastoupil poprvé také za farmářský tým v Benátkách nad Jizerou.

Dalibore, v sobotu jsi nastoupil poprvé za farmářský tým Bílých Tygrů. V zápase s Havlíčkovým Brodem jste si po jasné výhře připsali tři body. Jak jsi viděl utkání Ty?

Začátek zápasu nebyl z naší strany optimální, rozjížděli jsme se pomalu. Soupeř měl v úvodu více ze hry, ale pak jsme se dostali do tempa a přidali branky.

Skoro měsíc jsi byl vinou zranění mimo hru. Ale už v pátek jsi nastoupil za Liberec v Litvínově a v sobotu jel bojovat do Benátek.

 
 
Dalibor Bortňák bojoval v libereckém dresu také v turnaji European Trophy. Kvůli zranění ovšem do extraligy naskočil zatím pouze dvakrát.
 
 
Chci hrát co nejvíce. I když začátek pátečního zápasu v Litvínově nebyl z mojí strany ideální, těžko jsem se do toho po zranění dostával. Postupem času se to však lepšilo, v sobotu už jsem se cítil lépe. Jsem rád, že jsem mohl týmu pomoci.

Kde vidíš rozdíly mezi českou extraligou a první ligou? Je to z Tvého pohledu hodně výkonnostně odlišné?

V extralize je to určitě rychlejší, je tam méně času na přihrávku. Ale docela mě překvapila úroveň první ligy, je to kvalitní soutěž. Dostával jsem tu více prostoru než v Liberci.

Jak vidíš dál svoje šance?

Těžko říct, to je spíš otázka na trenéry. Jsem mladý hráč, určitě chci hrát extraligu. Budu ale taky rád, když pomůžu klukům v Benátkách.

V Litvínově jsi nastoupil ve čtvrté formaci s Krejčíkem a Kicou. V sobotu na ledě Benátek jsi do zápasu naskočil po boku stejných spoluhráčů. Určitě je to výhoda, že trenéři váš útok ponechali ve stejném složení také na farmě.

Souhlasím, rozhodně je to výhoda. Myslím, že nám to spolu jde. V útoku si hodně rozumíme, v Benátkách jsme v sobotním zápase zařídili třetí branku. Kdyby jsme spolu hráli i nadále, bylo by to super.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalších zápasech.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
HC Škoda Plzeň