Tygři se ve druhém zápase pokusí vyvarovat častým vyloučením

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V pátek večer je na programu druhý zápas čtvrtfinále mezi Plzní a Bílými Tygry. Po prohře 0:4 v prvním duelu se pokusí Liberečtí tentokrát vyvarovat častým faulům, které je ve čtvrtek poslaly do kolen. Cíl Severočechů je pokusit se vrátit pod Ještěd se stavem 1:1 na zápasy.

HC PLZEŇ 1929

Najdou Tygři recept na Pöpperleho ve druhém zápase?

Dlouhá pauza, kterou měli Plzeňští před včerejším zápasem, výrazné stopy na týmu trenéra Jelínka nezanechala. Při rovnovážném stavu hráčů na ledě byla hra hodně vyrovnaná, o výhře 4:0 ale rozhodly přesilové hry. Západočeši především díky Tomáši Vlasákovi získali vedení, které si postupně navyšovali. A nebýt jistě chytajícího Leinonena, který ještě v závěru řadu vyložených šancí pochytal, mohl být náskok možná ještě vyšší.

Indiánům zajisté pomohl i návrat Martina Straky. Kapitán modrobílých se vrátil po únavové zlomenině a na ledě trávil hodně času. O svém zranění ale ani po utkání moc mluvit nechtěl, jen prozradil, že definitivě se rozhodl, že nastoupí až odpoledně před zápasem. Na koho se vedle Straky a autora hattricku Vlasáka mohli Západočeši spolehnout, byl Tomáš Pöpperle. Pětadvacetiletý brankář nepovolil Tygrům ani jednou skórovat a vychytanou nulou byl jedním z hlavních strůjců vítězství.

Útočníci:
Vlasák Tomáš   4 (3+1)
Straka Martin  1 (1+0)
Obránci:
Benda Jan      1 (0+1)
Hanzlík Jiří   1 (0+1)
Brankáři:
Pöpperle Tomáš   0,00 branky na zápas/úspěšnost 100%

Jeden z nejlepších hráčů čtvrtečního utkání v libereckém dresu - Tero Leinonen.

Severočeši v prvním utkání herně rozhodně nezklamali. Při hře pět na pět byl zápas nesmírně vyrovnaný a i Tygři měli dobré šance. Většinou ale narazili na Pöpperleho, nebo netrefili v dobré pozici branku. Nešťastné vyloučení Víška a dlouhá přesilovka Plzně v závěru první části hodně ovlivnila celé utkání. Indiáni se totiž během ní díky dorážce Vlasáka dokázali prosadit, a získali tak klid do svých řad. Když navíc na začátku druhé třetiny Hunkes nešťastně pod Leinonena tečoval příhru Vlasáka, a Matějovský svou chybou nabídl plzeňskému kanonýrovi hattrick, bylo rozhodnuto.

Na koho se Tygři mohli v prvním utkání spolehnout, byl brankář. Tero Leinonen pochytal řadu střel a hned několik přečíslení Plzně dvou na jednoho, nebo samostatných úniků. I trenér Kalous byl s výkonem Fina spokojen: „Tero podal velmi dobrý výkon a náš tým několikrát hodně podržel,“ Severočeši disponují vyrovnanou brankářskou dvojicí, což může být výhoda, kdo půjde mezi tři tyče v pátek, ale ještě jasné není. „Nejsme ještě zcela rozhodnutí, asi to budeme vědět až zítra,“ dodal na čtvrteční tiskové konferenci liberecký kouč.

Útočníci:
Bartovič Milan      7 (6+1)
Nedvěd Petr         7 (3+4)
Podkonický Andrej   6 (4+2)
Obránci:
Čakajík Martin      3 (0+3)
Derner Lukáš        2 (2+0)
Výtisk Jan          2 (0+2)
Brankáři:
Leinonen Tero    2,98 branky na zápas/úspěšnost 89,66%
Pinc Marek       3,37 branky na zápas/úspěšnost 90,91%

Historická bilance v play-off