Tygři míří do Chomutova bojovat o veledůležité body

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Čtyřicáté třetí kolo extraligy pro Liberecké znamená výlet do Chomutova. Proti Pirátům se jim však letos nevede. Tygři však chtějí tuto skutečnost změnit a odvézt si všechny body, o které se hraje. Utkání začíná v 18:10 a můžete ho sledovat na stanici TV Fanda.

Piráti Chomutov

Chomutovští hráči ze začátku neměli špatnou sezónu. Vypadalo to, že po vzestupu do extraligy by se mohli někde uchytit, ale to se jim nepodařilo. V této chvíli jim patří úplně poslední příčka v tabulce. Momentální počet bodů je 44, což je stejně jako mají Liberečtí. Pouze horší skóre posílá Piráty až na dno.

Proto tento duel bude jakýmsi zápasem o poslední místo. Je téměř jisté, že poražený z tohoto utkání má jistou účast v play-out. Mezi spodkem tabulky a desátou příčkou je totiž propastný rozdíl dvanácti bodů, který se bude velmi těžko dohánět v přibližně deseti zbývajících zápasech.

Matúš Kostúr má skvělé výkony

Poslední utkání Pirátů nejsou špatná. Na Spartu nestačili v nájezdech, ale dokázali těsně přehrát Pardubice. Předtím však byla série čtyř proher, která držela tým na chvostu tabulky. S Tygry už se utkali Chomtovští třikrát v letošní části. A pokaždé vítězně. Hned první duel skončil jasnou výhrou 5:2. Další střety byly již vyrovnané a skončily remízou, v nájezdech však byli úspěšnější Piráti a dohromady ze třech utkání vydolovali sedm bodů, zatímco Tygři se museli spokojit se dvěma.

Po startu NHL opustil Chomutov pouze jediný hráč, Michael Frolík. Pro Piráty je to jisté oslabení, protože patřil k nejproduktivnějším hráčům. Bez něj se Chomutovští spoléhají na Davida Hrušku a Štěpána Hřebejka, kteří mají na kontě nejvíce gólů. V brance dostává přednost slovenský hráč Matúš Kostúr, jenž si drží úspěšnost nad devadesáti procenty. Tým ve středu posílil Vojtěch Kubinčák, který přestoupil z Litvínova, a před časem i Martin Šagát, který je zde na hostování z Pardubic.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1945
Klubové barvy: bílá, modrá, červená
Webové stránky: piratichomutov.cz
Stadion: Multifunkční aréna Chomutov (5 250 diváků)

Hlavní trenér: Mikuláš Antonik
Asistenti trenéra: Jaroslav Liška, Stanislav Mikšovic
Trenér brankářů: Josef Bruk
Vedoucí mužstva: Roman Lauko

Útočníci

David Hruška     29 (16+13)
Miroslav Zálešák 21 (8+13)
Milan Kraft      19 (9+10)

Obránci

Lukáš Pulpán 21 (2+19)
Martin Rýgl  14 (2+12)

Matúš Kostúr (1429 minut) 3,02 branky na zápas/úspěšnost 91,9 %
Milan Řehoř  (1001 minut) 3,78 branky na zápas/úspěšnost 90,26 %

Posledních pět zápasů

42. kolo: Sparta – Chomutov    5:4sn
41. kolo: Chomutov – Pardubice 4:3
40. kolo: Kometa – Chomutov    4:0
39. kolo: Litvínov – Chomutov  6:2
38. kolo: Chomutov – Vítkovice 2:5

Stejně jako aktuální oponent, Tygři hájí spodní příčky tabulky s čtyřiačtyřiceti body. Situace je v poslední době velmi špatná. Liberecké trápí hlavně střelecká impotence – v posledních pěti duelech padly pouze tři branky. Defenzivní hra také není tím pravým – prohry 1:7 a 1:8 jsou tomu jasným důkazem.

Nový trenér Bílých Tygrů je Pavel Hynek

Tým stále hledá nějaký impuls, který by situaci zlepšil, a ten přišel nakonec od vedení. V letošní sezóně již podruhé proběhla změna trenérů – místo Filipa Pešána nyní na post hlavního kouče nastoupil bývalý trenér Pardubic Pavel Hynek. V Liberci se věří, že alespoň on dokáže trochu zlepšit krizi, která stále trvá.

I když se poslední dobou moc kanadských bodů nerozdělilo, tahouni zůstávají stejní. Kapitán Petr Nedvěd je lídrem statistik, jak střeleckých, tak bohužel i co se počtu trestných minut týče. Dále se prosazují Jan Víšek, Michal Bulíř, v poslední době třeba i Petr Kica. V brance se snaží uchytit Marek Schwarz, který podává dobré výkony. Bohužel, hráči v poli nedají moc gólů, a tak když Schwarz pustí jednu či dvě branky, většinou to znamená prohru.

Útočníci

Skóre: 5:10
Bilance: 0 – 0 – 0 – 2 – 1
Divácký průměr: 4 348