Ohlasy k zápasu

Tomáš Filippi: Jsme rádi, že jsme se na Třinec dotáhli. Sezóna se ale bude rozhodovat později

Liberec - Utkání s Třincem nabídlo obrovské drama. Tygři po dvou třetinách vedli o tři branky, jenže hosté v závěrečném dějství srovnali. Zápas však nakonec dopadl lépe pro Liberec, který necelé dvě minuty před koncem vsítil rozhodující trefu. „V závěru jsme našli cestu, jak vyhrát, což nás ohromně těší,“ svěřil se dvougólový střelec Tomáš Filippi.

První dvě třetiny jste Třinec v podstatě k ničemu nepustili, co se stalo v té třetí?
Udělali jsme nějaké taktické chyby, z kterých pramenily vyloučení. Všichni víme, jaké má Třinec mužstvo, v přesilovkách se vrátil do zápasu. Dali jsme jim šanci po našich zaváháních.

Za stavu 3:3 jsi neproměnil trestné střílení. Jak moc to v tu chvíli mrzelo?
Mohl jsem dodat týmu klid, což nevyšlo. Budu muset ty nájezdy asi trénovat trochu víc.

Když jsi jel ten nájezd, myslel jsi na hattrick?
Myslel jsem na to, že kdybych dal gól, tak bych to trochu pojistil. Rozhodně jsem nejel s tím, že by to mohl být hattrick. Dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Jak ti poté bylo?
Všichni jsme podle mě věřili až do poslední chvíle, že tu rozhodující branku dáme. Kdybychom nevěřili, tak bychom to mohli zabalit. Měli jsme důvěru v sebe sama a vyhráli jsme. Šli jsme tomu naproti a vrátilo se nám to.

Jaké je tedy celkové hodnocení utkání?
Myslím, že jsme si tři body zasloužili za první dvě třetiny. Nedali jsme jim moc šancí a hráli to, co jsme chtěli. V závěru jsme našli cestu, jak vyhrát, což nás ohromně těší.

Bodově jste se na Třinec dotáhli, vnímali jste nějak tu pozici v tabulce?
Před zápasem jsem to v hlavě trochu měl. Říkali jsme si, že by bylo dobré se na ně dotáhnout a nepustit je do šestibodového trháku. Těžko by se to dohánělo. Sezóna se ale bude rozhodovat až později.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner