Tipsport Cup pokračuje zápasem proti Ústí

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - I druhý zápas Tipsport Cupu se odehraje na ledě liberecké Svijanské Areny, tentokrát v něm ale Tygři vyzvou soupeře z 1. ligy, Ústecké Lvy. Zápas začíná ve čtvrtek v 17:00 a bude posledním představením Tygrů ve Svijanské Aréně před nadcházející sezonou.

Stejně jako v sezonách minulých, i v té nadcházející budou chtít Ústečtí Lvi bojovat o postup do Extraligy. V poslední sezoně se jim nepodařilo projít do baráže přes celek Chomutova, a tak se plně soustředili na vylepšení dosavadního kádru.

Před rokem porazili Tygři Ústí v Tipsport Cupu 3:2. O branky Liberce se postarali Bartovič, Rýgl a Podkonický.

Dokazuje to i fakt, že jedinými hráči, kteří z týmu odešli, jsou bratři Pšurní, kteří budou hrát za České Budějovice a další útočník, Jan Heřman, který odešel do Plzně. Už tak silné brankoviště Lvů před sezonou posílil mladý gólman s extraligovými zkušenostmi, Pavel Francouz. V posledních přípravných zápasech ale Lvi sázeli více na veterána, libereckého rodáka Zdeňka Orcta, jehož jméno není pod Ještědem vůbec neznámé. Obránci, kteří budou jeho bránu bránit, jsou ale typickým standardem vrcholných týmů 1. ligy, což na Extraligu prostě nestačí. Největší obrannou posilou je bezesporu Miloslav Gureň, který ještě nedávno hrál v Rusku a před deseti lety dokonce v NHL. Další posilou, z Kladna, je Petr Hořava, který v posledních sezonách působil na hostování v několika jiných týmech 1. ligy. Z plzeňské juniorky pak přichází tvrdý bek Dominik Boháč, ve dvaačtyřiceti zápasech juniorské ligy nasbíral 127 trestných minut. Na hostování ze Sparty pak vedení ústeckého týmu získalo třiadvacetiletého talenta Jakuba Vojtu.

Ústecký útok je pak přímo přesycen zkušenostmi, ale v kombinaci se špetkou talentu se to zdá být celkem výhodné. Jednoznační vůdci ústeckého útoku jsou veteráni Jan Alinč a Pavel Janků, kteří mají oba na kontě daleko přes 500 extraligových startů. Dalšími důležitými forvardy jsou Milan Mikulík, který si v minulé sezoně držel tempo bod na zápas a David Pazourek, který nasadil podobně vražedné tempo. Z Třince pak přichází malý, ale tvrdý útočník Petr Kanko, kladenští Richard Diviš a Marek Čurilla, kteří poslední sezonu strávili na hostování v 1. lize, z Brna přichází David Ludvík a poslední posilou je nepříliš známý Tomáš Rod, který přichází z Českých Budějovic. Vedení týmu se navíc podařilo podepsat novou smlouvu se slovinským útočníkem Rokem Pajičem, kterého můžou fandové Tygrů znát z působení v Liberci.

Tygři ve čtvrtek nestačili na Eaton, kterému v Lípě podlehli 3:4.

Dosud se v přípravných zápasech Ústeckým Lvům podařilo vyhrát jen jeden – domácí zápas s bývalou libereckou farmou, Vrchlabím. Zatímco minulý soupeř Tygrů v Tipsport Cupu, Kladno Lvy rozdrtilo 6:0, německý celek z Wolfsburgu připustil tři góly do své branky, nasázel jich ale hned sedm. Neúspěšná příprava pokračovala prohraným střetnutím s Mladou Boleslaví, které Lvi prohráli 4:2 a všichni liberečtí fanoušci jistě věří, že se ústeckému celku nepodaří vyhrát ještě alespoň jeden zápas.

Tygři si v posledním přípravném zápase, v České Lípě proti Pardubicím, připsali první prohru sezony a jistě se budou chtít vrátit vítězným zásahem proti Ústí. Zatím bezesporu nejúspěšnějším hráčem Tygrů je Tomáš Urban, který ve třech zápasech vstřelil tři góly a na dva další přihrál. Na soupisce bude možná také proti Ústí a bude chtít přidat další důležité body. Zápas se odehraje ve čtvrtek ve Svijanské Aréně a úvodní buly je naplánováno na hodinu sedmnáctou.

PŘIPOJ SE DO HRY | Až na doraz!