Testy na COVID-19 odhalily 6 pozitivních případů, Tygři míří do karantény

Date of publication Author Klub

Liberec - V průběhu soboty se v tygřím kádru u několika členů A-týmu objevilo podezření na onemocnění COVID-19, Tygři tak podstoupili plošné testy. Ty odhalily celkem šest pozitivních případů.

Klub je v kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí Libereckého kraje, na jejichž podnět podstoupí desetidenní karanténu. Z toho důvodu jsou Tygři nuceni odložit nadcházející zápasy proti Brnu a Plzni. Páteční zápas s Třincem již byl odložen, neboť Oceláři se v současné době rovněž nacházejí v karanténě.

Část týmu se však karanténě vyhne. Jde o několik hráčů, kteří onemocnění prodělali během první vlny nemoci COVID-19 v tygří kabině. Vzhledem k pravidlům ministerstva zdravotnictví totiž není nutné podstoupit karanténu ve chvíli, kdy již osoba během posledních 90 dní nemocí prošla. V takovém případě je chráněna protilátkami. Tato část týmu tak nemusí podstoupit izolaci.

Všem tygřím příznivcům děkujeme za podporu a pochopení.

‼️ AKTUÁLNÍ INFO‼️ Koronavirové testy odhalily šest pozitivních případů v kádru Bílých Tygrů. Mužstvo teď podstoupí desetidenní karanténu. Více 👉 http://bit.ly/karantena_BTL. #info #BTL

Zveřejnil(a) Bílí Tygři Liberec dne Pondělí 5. října 2020

PŘIPOJ SE DO HRY | Až na doraz!