Střelec rozhodujícího gólu Petr Jelínek: Rozhodly přesilovky, které jsme sehráli výborně

Liberec - To bylo drama! Tygři porazili Kometu v prvním semifinálovém zápase, při kterém se fanoušci rozhodně nenudili. Utkání nabídlo několik obratů ve skóre a nakonec dospělo až do prodloužení, jež rozhodl Petr Jelínek. "Byla to sehraná akce, Tyler mi to tam výborně nahrál," chválil svého spoluhráče liberecký kapitán.

Petře, jak bys ten zápas zhodnotil?
Bylo to skvělé utkání ve velkém tempu. Nakonec jsme rozhodli v prodloužení, alespoň je to asi bolí víc. Je to však jen první malý krůček, teď se musíme připravit na zítra.

Psychická výhoda je ale na vaší straně…
Možná malinká, je to však jenom 1:0, rozhodně nic není hotového. Kometa má velmi zkušený mančaft, takže si myslím, že je to tolik nerozhodí.

Těsně před koncem základní hrací doby tam měl Jaroslav Vlach obrovskou šanci, co jsi na tu situaci říkal?
Čiliak tam výborně skočil a chytil to. Je to škoda, mohli jsme hrát o pět minut míň. (smích)

Nakonec jsi v prodloužení rozhodl ty, jak jsi tu situaci z tvého pohledu viděl?
Bylo to sehrané, Lukáš Krenželok přihrál Martinu Ševcovi na modrou čáru, ten to dal Tyleru Redenbachovi, který mi to výborně nahrál. Já jsem tam byl před brankou zapřený a naštěstí to tam spadlo.

Důležitým faktorem byly i vaše přesilovky, změnili jste v nich něco?
Snažíme se je hrát pořád stejně, samozřejmě jsme se koukli na video, abychom věděli, jak Brno brání. V play-off jsou přesilovky nejdůležitější, my jsme je je proměnili, za což jsme hodně rádi.

Rozhodčí nechali hře volný průběh, některé zákroky tam byly opravdu na hraně…
Tak to já asi nemůžu hodnotit (smích). Byl to klasický play-off zápas, ve kterém bylo hodně soubojů.

Dneska to bylo asi ostřejší než v sérii s Mladou Boleslaví…
Tak je to semifinále, není se čemu divit. Bylo to hodně vyhecované, takhle to má podle mě být.

Překvapila vás Kometa něčím?
Mě osobně asi ne, oni hrajou pořád stejně. Bylo to hodně podobné tomu finále, které jsme s nimi hráli před dvěma roky.

Co jsi říkal na krásné sólo Marka Zachara u třetího gólu?
Bylo to parádní. Když do toho Mára kopne, tak ho nikdo nezastaví, až pak mantinel (smích). Hrát s nim v lajně je super, můžete vyhazovat a většinou z toho není icing, on totiž ten puk vždy dobruslí.

Dá se i zítra očekávat zápas v tak rychlém tempu?