Střelec Andrej Podkonický: Jsem rád, že jsem svou hrubku napravil

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Od šestého kola Tipsport extraligy čekal Andrej Podkonický na další vstřelenou branku. V zápase zažil hodně zvláštní pocit, když ze z „nešiky“ stal hrdina zápasu. Na útočné modré uklouznul a Brno mohlo jeho zaváhání potrestat. Jenže Dlouhý za sebou zapomněl puk, Bílí Tygři se dostali do přečíslení, které ukončil právě slovenský forvard pod horní tyčku branky Komety.

Pojďme se nejdříve podívat ke Tvé první brance. To bylo trochu štěstí v neštěstí. Souhlasíš?
Asi ano. Já jsem upadl na modré a málem šli oni sami na bránu. Ještě jsem jim tam stačil strčit hokejku a aspoň trochu jsem mu puk poposunul. Jim se ale brejk nezdařil a my jsme z protiútoku dali hned gól. Zaplať pán bůh.

Jaké to je během chvíle zažít takové dva pocity? Nejdříve něco pokazit a pak vlastně z protiútoku dát branku. Ještě, že se to stalo hned. Kdybych zamířil na střídačku a nenapravil to, tak bych se z toho v této sezóně asi už nedostal.

Andrej se letos střelecky trápil, často měl tento zasmušilý výraz

Celý zápas jste ostřelovali Hoviho, ale nemohli jste na něho najít recept. Zlomila to tahle branka?
Myslím si, že ano. Chodili jsme do brány a vznikly z toho fauly, které jsme dokázali potrestat. Hovi dnes chytal výborně. Pokud budeme chodit i nadále takhle do branky, tak se budeme prosazovat. V úvodu se nám to ale nedařilo, naštěstí jsme ho ale pak dokázali udolat.

V posledních zápasech se Ti příliš nedařilo. Po vstřelené brance se Ti teda muselo pořádně ulevit.
Určitě. Když dali oni gól na 1:0, tak jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Z celého průběhu zápasu bylo jasné, že nebude jen tak lehké dát branku. Jsme rádi, že jsme zápas otočili, protože to jsou pro nás hodně důležité body do tabulky.

Změnili jste něco v průběhu zápasu, že jste se prosadili až ke konci?
Já si myslím, že ne. Při situaci na 1:1 jsme propadli a oni mohli jít sami na bránu. Jenže jsme skórovali vzápětí my, když jsme využili přečíslení tři na dva. Při druhé brance zase šel Klimoš do branky a vyšlo mu to. Jak v první, tak i ve druhé třetině jsme se snažili chodit do branky, jen nám to tam nepadalo.

V pátek si minul prázdnou branku z blízka. Nepromítlo se Ti to v hlavně i dnes?
Málem jsem se netrefil znovu. (Smích). Tuto sezónu se trápím, dal jsem dnes svůj třetí a čtvrtý gól. Netrefil jsem se už několik kol v řadě. Důležité pro mě je, že vyhráváme. Já budu prostě teď doufat, že se chytím a začnu konečně dávat branky.

Jako tým teď máte docela slušnou šňůru vítězství v řadě.
Hlavní pro mě je, že vyhráváme. Horší by bylo, kdybychom prohrávali a já nedával góly. Zatím nám to padá jinde, takže jsem spokojen.

Andreji, děkuji za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda