Starší dorostenci ztratili s Budějovicemi další body. Prohráli jsme si to sami, mrzelo Michala Gecka

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Kolísavé výkony, ztráta koncentrace, individuální chyby. Starší dorostenci Bílých Tygrů v úvodu nového extraligového ročníku klopýtají. V pondělí odešli z domácího ledu už potřetí v sezoně poraženi, přestože v utkání s Českými Budějovicemi třikrát vedli. Musíme se z toho dostat a jít dál, burcuje Michal Gecko.

Jindy nedobytný led stařičké Svijanské arény se pro soupeře mění ve snadný bodový lup. Starší dorost vyhrál letos na domácí půdě pouze jediné utkání, ve všech ostatních případech odcházeli hráči do kabin se svěšenými hlavami.

Soupeř víc bojoval, pravil Michal Gecko.

V sedmém kole ukořistil cenné vítězství Hradec Králové, o dva dny později vyhrály pod Ještědem i České Budějovice. V duelu s Jihočechy si přitom mladí Tygři vedli dobře, soka jednoznačně přestříleli a po většinu času drželi těsný náskok. Jenže soupeř v poslední pětiminutovce dvakrát skóroval a modrobílí si připsali krutou porážku 4:5.

"Zápas jsme si prohráli sami, rozhodly individuální chyby. Myslím si, že jsme utkání podcenili. Soupeř víc bojoval," přemítal střelec dvou branek Michal Gecko. Severočeši ztroskotali především na proměňování šancí, dvakrát v průběhu střetnutí měli k dispozici trestné střílení, ovšem ani v jednom případě dobře chytajícího gólmana Kváču nepřelstili.

Gecko už v sedmé minutě zápasu trefil jen jeho betony a ve druhé části neuspěl v přímém souboji s brankářem ani Jan Ordoš. "Bohužel mi to tam nespadlo, teď mi to je líto. Zápas by v tu chvíli vypadal asi jinak. Honzovi Ordošovi jsem říkal, ať při nájezdu radši vystřelí. U brankoviště totiž puk hodně skákal, mně se klička příliš nepovedla. Ale gól se nepodařilo dát ani jemu," pokrčil rameny.

Bezprostředně po utkání hledal těžko slova i trenér Jan Šťastný, který ještě šest minut před koncem při vedení 4:3 své svěřence na střídačce burcoval, závěr však liberečtí mladíci nezvládli.

"Těžko se mi zápas hodnotí. Mrzí mě, že byli v rozhodujících momentech zápasu na ledě naši klíčoví hráči. Máme hodně mladý tým, několik hráčů je v juniorce. Možná to je i sebevědomím. Je tu pár kluků, kteří se v týmu učí svoji novou roli. Nezbývá nám nic jiného, než začít tvrdě pracovat a vybojovat vítězství."

Slavná trojice aneb selská jízda