Spadlo to z nás a cítíme se dobře, pochvaloval si skalp úřadujícího mistra Ulrych

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c – Vyrovnaná hra, dostatek gólů, řada vyloučení, bitka, ale především vítězství. Takový byl ve zkratce scénář úvodního domácího utkání, ve kterém si Tygři před vlastními fanoušky dokráčeli pro první tři body. Pro svůj letošní premiérový individuální bod si také došel i obránce Petr Ulrych, který se jakožto sedmý bek vstřelením úvodní branky postaral o příjemné, byť nečekané překvapení.

„Kdyby mi před zápasem někdo řekl, že vstřelím úvodní gól, z pozice sedmého beka bych mu opravdu nevěřil,“ usmíval se po utkání osmadvacetiletý obránce, pro něhož tato branka byla teprve druhou vstřelenou v extralize.

Ulrychova gólovka byla sice na dlouhou dobu tou jedinou z tygří strany, v závěrečné periodě ale osud utkání do svých rukou vzal Jakub Valský. Ten v rozmezí dvou minut do té doby jinak vyrovnaný stav díky dvěma trefám zvrátil na stranu Liberce.

Jakub Valský se se dvěma trefami stal nejúspěšnějším střelcem utkání

„Za těmi góly jsem si šel. Při tom prvním jsem vystřelil a spadlo to tam, ten druhý se odrazil trochu se štěstím,“ komentoval své dva góly Valský, který úbytek sil v závěru zápasu navzdory vysokému počtu vyloučení rozhodně necítil. A čím to? „Asi lépe trénuji než ostatní,“ glosoval s úsměvem na rtech.

Vzápětí však jeho tvář při otázce, co první zápasy ukázaly, zvážněla. „První dvě utkání naznačila, že soutěž je a bude vyrovnaná a nebude slabého soupeře. Všechny zápasy se budou hrát na krev a budou rozhodovat maličkosti. Kdo udělá víc chyb, prohraje,“ komentoval.

Že ale jinak vydařený výkon proti mistrovskému Litvínovu celý tým pozitivně naladil, potvrdil i šťastný střelec Ulrych. "Celý tým se cítí dobře. Po výkonu v Brně jsme byli trochu svázaní. Myslím, že nás to uvolnilo," uzavřel s úlevou.

Slavná trojice aneb selská jízda