Slovenský reprezentant Galamboš: Ve Zlíně potřebujeme vyhrát, aby se nám o pauze lépe dýchalo

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Slovenská reprezentace jako by měla být s libereckým týmem navždy spojena. Jen co Bílé Tygry opustil rychlonohý forvard Milan Bartovič, dostává se do nominace pro nadcházející Německý pohár třiadvacetiletý Peter Galamboš. Místo v národním týmu si určitě zaslouží, vždyť jako člen čtvrté pětky modrobílých nasbíral už pět bodů.

Nejprve k dnešnímu zápasu. Co myslíte, že tým dělal špatně?
Špatně byla celá defenzivní hra. Dohodli jsme se, že musíme doma hrát pevněji dozadu. To jsme ale nedělali a soupeř využil každou chybu. Chodili do přečíslení dva na jednoho nebo tři na dva a ze všeho dali gól.

Jak chcete vaši defenzivní hru vylepšit do příštího zápasu?
Říkáme si to stále dokola, ale nějak se to vyhýbá účinkům. Nevím, nad čím přemýšlíme, chceme vždy všichni útočit a zapomínáme na obranu.

Co čekáte od nedělního zápasu ve Zlíně?
Chtěli bychom vyhrát poslední zápas před reprezentační přestávkou, aby se nám lépe dýchalo. Sparta se na nás už dotahuje, takže jednoznačným cílem ve Zlíně jsou tři body.

Vy sám budete reprezentovat Slovensko. Jaký je to pocit hrát za národní tým?
Je to super, jsem rád, že si na mne trenér vzpomněl, i když jsem ze začátku nedostával moc prostoru na ledě. Tady v Liberci jsem hrál ve čtvrté formaci, takže jsem vděčný za tu příležitost a budu se chtít ukázat.

Není to váš debut v reprezentaci, jak jste si jej loni odbyl?
To bylo v přípravě na mistrovství světa, kam trenér vzal pár mladých hráčů na zkoušku.

Nyní to ale není příprava. O jaký turnaj se jedná?
Je to Německý pohár, kde hrajeme s Německem, Švýcarskem a Kanadou.

Slavná trojice aneb selská jízda