Rozhovory

Šance se chytíme a nepustíme, slibují Dominikové Hrníčko a Lakatoš

Liberec - Na pondělním prvním tréninku se ukázala řada známých tváří, kromě nich se však po ledě Home Credit Areny klouzala také dvojice mladíků, Dominik Lakatoš a Dominik Hrníčko. Oba dva doufají, že v nové sezoně pořádně rozšíří svou dosavadní porci startů v extralize.

O svém přesunu do kabiny áčka se dozvěděli před startem přípravy „Bylo nám oznámeno, že půjdeme do přípravy s áčkem a uvidíme, jak to půjde dál. Teď už je jen na nás, jestli se prosadíme do kádru,“ vysvětluje Lakatoš.

Této příležitosti si dle svých slov oba velice cení. „Je to něco neskutečného, trénovat s takovými hráči. Tím spíš když se podíváte, jaké posily teď přišly,“ rozplýval se Lakatošův jmenovec Hrníčko, který posbíral v áčku zatím deset startů.

Dominik Lakatoš si premiéru v extralize odbyl během loňského play-out

Tréninky s áčkem jsou oproti přípravě juniorky a Benátek nad Jizerou prý velmi rozdílné. „Je to silovější, dělají se úplně jiné věci. Více se zaměřujeme na odraz a sílu. Každý si to musí zkusit, aby pochopil ten rozdíl,“ říká Hrníčko, a Lakatoš se smíchem dodává: „Hlavně jsou rozdílné tréninky na ledě, když ti kluci mají o nějakých dvacet kilo víc, než junioři!“

Také tréninkové jednotky na suchu jsou pro oba mladíky nové. „Áčko má svého kondičního trenéra, který se zaměřuje na mnoho cviků v posilovně. Například v Benátkách se dělalo vše – jezdilo se na kole, běhalo se, měli jsme dost kruhových tréninků. Tady je to hodně zaměřené na rychlost, například běháme sprinty do písku,“ poodhalil Hrníčko.

Tento způsob tréninku jemu osobně vyhovuje. „Pro nás jsou takovéto tréninky lepší. Nejsme žádní maratonci. V hokeji máme minutu střídání a pak další dvě na oddech. Tomu nyní odpovídá naše příprava a to je podle mě správně,“ myslí si.

S přijetím v kabině plné zkušených mazáků problém oba věkem ještě junioři neměli. „Starší hráči jsou výborní chlapi, nemáme s nimi žádné problémy. Jsou tu samozřejmě nějaké povinnosti nováčků, ale tak je to všude,“ říká Dominik Lakatoš, a Hrníčko vysvětluje: „Nosíme pití, sbíráme puky a tak dále. Kluci nám ale zase hodně radí, například v posilovně, když něco děláme špatně.“

Jaký má dvojice mladíků nyní před sezonou cíle? „Hlavně jde teď o to dostat šanci a té se chopit. Musíme ji chytit za uši a už nepustit,“ říká s odhodláním správného Tygra Dominik Lakatoš. Dominik Hrníčko už pouze s úsměvem dodává: „ A nezranit se!“

Oba dva jsou místu v kádru velmi blízko. Dominik Lakatoš stále trénuje s A-týmem, zatímco Hrníčko se momentálně připravuje znovu s kádrem Benátek. Během dlouhé sezony však jistě příležitost ukázat své schopnosti dostanou. Nezbývá než oběma popřát, abychom je v tygřím dresu vídali co nejčastěji.

Nezapomeňte, že i na tuto dvojici se můžete těšit na autogramiádě v sobotu na hudebním festivalu Benátská!

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner