Rozjetý Liberec čeká první Zlín

Date of publication Author Jan Mráček

Nedělní souboj se Zlínem začne sérii tří těžkých domácích zápasů, v nichž se dále Bílí Tygři střetnou se Spartou a Pardubicemi. V těchto zápasech se bude "lámat chléb" a budou pro domácí zřejmě hodně důležité. V kádru posledního mistra soutěže se objeví i nejlepší střelec letošního ročníku Tipsport extraligy Jaroslav Balaštík, který doposud stačil nastřílet do branek soupeřů dvacet pět gólů.

Průběh druhého vzájemného utkání

Liberečtí hokejisté si jeli na led Zlína alespoň pro jeden bod. V utkání, které nabídlo hezký útočný hokej, je ale zradila koncovka. Jediný úspěšný zásah do branky Hamé zaznamenal až dvě minuty před koncem utkání Igor Rataj.

HC Hamé Zlín - Bílí Tygři Liberec 3:1
Branky: 11. Čajánek (Leška, Balaštík), 17. M. Erat (M. Hamrlík, Leška), 38. Balaštík (M. Erat, R. Hamrlík) - 58. Rataj (Čermák).

Pokud si chcete přečíst celou reportáž z prvního utkání v Liberci, čtěte zde

.

Zprávy ze Zlína

Úřadující mistr ze Zlína prochází letošním ročníkem extraligy jako nůž máslem. Vede soutěž s šestibodovým náskokem na Spartu, která má ale dva zápasy k dobru. V týmu Hamé je navíc skvělá nálada a mužstvo klape tak, jak má a když k tomu všemu přidáme charismatického trenéra Ernesta Bokoroše, vyjde nám asi nejžhavější kandidát na vítěze základní části. Tým využil stávky v NHL a pozval si na výpomoc hvězdy českého hokeje. Zatím se nejvíce daří Petru Čajánkovi, který obsadil čtvrtou příčku v týmové tabulce produktivity za osm gólů a jedenáct přihrávek. Největší hvězdou týmu je ale ikona zlínského hokeje Jaroslav Balaštík. Vede bodování v klubové tabulce sice jen o jediný bod před Leškou, ale když se podíváme na počet vstřelených branek, tak je zcela bezkonkurenční, a to v celé soutěži. Dvacet pět zásahů, dělá z tohoto hokejisty nejlepšího střelce. Další obdiv si zaslouží brankář Igor Murín, který si zatím drží skvělý průměr 1,65 obdržených branek na zápas.

Základní informace o klubu

Název klubu: HC Hamé Zlín
Rok založení: 1928
Klubové barvy: žlutá a modrá
Kapacita stadionu: 6830
Vedení klubu: Prezident: Ing. Leoš Novotný
Generální manažer: Ing. Zdeněk Venera
Internetové stránky: www.hchame.cz, neoficiální www.hczlin.cz

Statistiky HC Hamé Zlín

Balaštík Jaroslav               38(25+13)
Leška Petr                      37(9+28)
Erat Martin                     32(15+17)

Murín Igor                      1,65/zápas - úspěšnost 94,30% (28 zápasů)
Altrichter Martin               2,18/zápas - úspěšnost 92,71  (12 zápasů)

Zprávy z liberecké kabiny...

Radovat se může trenér Bílých Tygrů Josef Paleček. Marodka, která byla nacpaná k prasknutí, se pomalu začíná vyprazdňovat. V zápase proti Plzni se po dvaceti osmi kolech vrátil do zápasového kolotoče Andrej Podkonický a hned si připsal asistenci u prvního gólu Ľubomíra Vaice. Tento slovenský hokejista byl díky svému důrazu, hlavně v prostoru před brankou, velmi citelnou ztrátou. Svou obnovenou domácí premiéru absolvuje právě v duelu se Zlínem. Vraťme se ale k marodce. Na ní zůstávají už jen Aleš Kotalík a Jan Tomajko. První jmenovaný se už plně zapojil do tréninku a jeho návrat do formace Nedorost - Vrbata je naplánován na konec ledna. Jan Tomajko se v nejbližších zápasech s největší pravděpodobností do hry ještě nezapojí. Zlomenina se nehojí tak, jak by si přál. Zatím tedy jen bruslí a trénuje střelbu.

Liberec v posledních osmi zápasech jen jednou prohrál a těší se na Zlín. O motivaci není nouze, vždyť Zlín jako jediný dokázal ukořistit ve Svijanské aréně tři body. Snahou domácích bude, aby alespoň nějaké body zůstaly v Liberci a odčinili tak obě letošní porážky s tímto soupeřem.

Statistiky Bílých Tygrů

Vrbata Radim                24(10+14)
Čermák Leoš                 22(14+8)
Vaic Ľubomír                22(10+12)

Hnilička Milan              2,28/zápas - úspěšnost 93,01 (33 zápasů)
Falta Pavel                 1,70/zápas - úspěšnost 93,59 (7 zápasů)

Postavení týmů v tabulce po 38. kole

1. HC Hamé Zlín                   103:69  80
3. Bílí Tygři Liberec             110:85  69

Sestavy v posledních utkáních

Zlín s Litvínovem: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Galvas, Vosátko, D. Nosek - Balaštík, Leška, Barinka - M. Erat, Čajánek, Okál - Ambruz, Kristek, Mokrejš - Kováčik, M. Čech I, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Liberec s Plzní: Hnilička - Holub, Jiruš, Modrý, J. Moravec, Fischer, Duben - Čermák, Rataj, Novák - Vrbata, Nedorost, Rozsíval - Vaic, Podkonický, S. Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek - Vampola.

Slavná trojice aneb selská jízda