Rozjedou se konečně Bílí Tygři?

Date of publication Author Josef Šebesta

Utkání roku, dalo by se říci o zápase mezi Bílými Tygry Liberec a Českými Budějovicemi, který shlédne Svijanská aréna v neděli od 18.00 hodin. Dva celky, v současné době okupující 13., resp. 14. místo Tipsport extraligy, si určitě představovaly své letošní účinkování v nejvyšší hokejové soutěži zcela jinak. Václav Kočí (viz. foto) přijede poprvé do Liberce v roli soupeře.

České Budějovice se trápí! První body dokázali Jihočeši získat až po devíti odehraných kolech, kdy si na domácím ledu v Budwar aréně poradili s Litvínovem 3:1. Celek, s ambicemi na play-off, se každoročně na začátku sezóny trápí. V loňském roce posílil trenérskou dvojici Liška – Červený, Jaroslav Pouzar, který nakonec mezi hokejovou elitu stihl „svůj tým“ dostat. Jihočeská modla, bývalý prezident klubu, první československý vítěz Stanleyova poháru, tahá pravidelně klub svého srdce z bryndy. S železnou pravidelností, tak jak „každoročně“ umdlévají naděje Českobudějovických na play-off, objevuje se osobnost Jaroslava Pouzara, aby pozvedla svůj tým. V letošním roce vystřídal Pouzar na lavičce Jana Nelibu, který odstoupil po utkání ve Vsetíně. Týmu chybí hlavně psychická pohoda, právě o její návrat se nový trenér bude snažit.

Vloni to České Budějovice do play-off ještě stihly, podaří se jim i letos navázat na spanilou jízdu? O to se jistě budou chtít pokusit právě ve městě pod Ještědem. Jihočeši se však budou muset vyrovnat se zdravotními problémy, které sužují jejich střídačku. V pátečním utkání viděla Duhová aréna v Pardubicích šest branek, všechny ale padly do sítě Českých Budějovic. Po dvou trefách do černého vystřídal Kučeru Vladimír Hudáček. Ten se ale hned při svém prvním kontaktu s pukem zranil, a tak musel Kučera zpět do klece. Trenéři Pouzar – Caldr mají i další potíže a sestavu v každém utkání musí doslova lepit. Na marodce jsou Gýna, Štrba, Bartoš i nová akvizice týmu ze Zlína, Ivan Rachůnek.

Dalším hráčem, který přišel na jih Čech, pokusit se protrhnout šňůru neúspěchů, je obránce a kmenový hráč domácího Liberce, Václav Kočí. Ten je v Českých Budějovicích na měsíčním hostování, které by se v případě zájmu mohlo změnit v trvalý přestup. Ani jemu se však zatím nedaří, v posledních dvou duelech do hry vůbec nezasáhl.

To Liberec je v naprosto odlišné situaci. Bílí Tygři, narozdíl od svého soupeře, předvádějí pohledný hokej, nedokážou jej však přetavit ve vítězství. Tým hraje vyrovnané partie s elitou extraligové tabulky, většinou to ale končí porážkou o jedinou branku. To samozřejmě tým sráží. „Dostat výprask, z toho se člověk lehko oklepe. Ale prohrát pět utkání o pouhý gól, to se samozřejmě na hráčích musí projevit,“ řekl trenér Jandač. Tým zatím táhne Kašpaříkova formace a útok vedený Janem Plodkem. Ti překvapivě zastiňují elitní řadu se Strakou, Kropáčem a Korhoněm. Trenéru Jandačovi bude v utkání zřejmě i nadále chybět obránce Valdemar Jiruš, kterého trápí zraněné rameno, jinak by měli být Tygři kompletní.

Po utkání s Pardubicemi a Třincem, je tu zápas, který může rozhodnout o dalších ambicích Severočechů. Pokud ho vyhrají a bodově navážou i v Litvínově, mohli by se přiblížit patrům, zajišťujícím play-off. Pokud se ale stane, v co snad nikdo nevěří, tedy pravý opak, zřejmě by klubové vedení muselo přehodnotit své dosavadní plány.

I Vy můžete přispět k vývoji utkání, pakliže přijdete Bílé Tygry do Svijanské arény povzbudit. Váš hlas může být právě tím, co pomyslný jazýček vah převáží na stranu Liberce!

Slavná trojice aneb selská jízda