Richard Rapáč: V Liberci jsou fantastičtí diváci

Date of publication Author Jan Švanda

Zahrál si na MS "18", v Čechách zkoušel štěstí ve zlínské juniorce, v minulé sezoně hrál nižší zámořskou soutěž v Kanadě. V srpnu loňského roku přišel nadějný forvard Richard Rapáč pod Ještěd na testy, ve kterých zaujal. Talentovaný a sympatický útočník je příslibem do budoucna. Střídavě nastupoval v prvoligovém Vrchlabí. Extraligovou premiéru prožil proti Zlínu, v dresu Bílých Tygrů stihl odehrát devět zápasů, na ledě Litvínova se dočkal i premiérové trefy.

Ríšo, jak bys zhodnotil, pokud pominu tvoje učinkování ve zlínské juniorce, první sezonu v Čechách?
Na jedné straně jsem byl trochu zklamaný z toho, že jsem byl tak často zraněný. Na druhou stranu jsem rád, že jsem dostal šanci po svém zranění v Liberci. Musím poděkovat trenérovi, že jsem mohl hrát s touto skvělou partou kluků a před těmito vynikajícími diváky. Sezonu tedy hodnotím kladně. Doufám, že se mi budou vyhýbat příští rok zdravotní problémy a budu moci přesvědčit trenéra Gregora o svých kvalitách.

Co říkáš na liberecké fanoušky?
Já to mohu porovnat s Kanadou, kde jsem hrál. Diváci jsou tam výborní, ale to co bylo tady, jsem ještě v životě neviděl. Klobouk dolů před libereckými fanoušky.

Jen z hlediště jsi mohl sledovat akci white out, jak se ti líbila?
Vynikající! Byl jsem strašně překvapený, jak to diváci pojali. Pomohlo to klukům na ledě. V šatně se o tom všichni bavili, že to bylo fantastické. Tým strašně nabudí a pomůže mu, když vidí, že jsou diváci na jeho straně. Toto v Evropě nemá obdoby. Já jsem se bavil s kluky, kteří hráli ve Švýcarsku, Německu a i ti říkali, že tohle nikdy nezažili. Diváci v Liberci mě strašně mile překvapili.

Jak budeš od hokeje nyní odpočívat?
Chtěl bych jet na chvíli na dovolenou, trochu si odpočinout, protože brzy začneme přípravu na nový ročník.

Zmiňoval jsi už pozitiva, co negativa v Liberci? Najdeš nějaká?
Možná, že mladí hráči nedostávají v Liberci tolik šancí, ale to je na úkor toho, že jsou tu maximální cíle. Člověk musí tvrdě pracovat, aby se do sestavy probojoval. Jinak můžu mluvit jen v superlativech, město je krásné, zázemí, fanoušci, skvělé podmínky pro hokej, prostě vše super. Udělám maximum pro to, abych přesvědčil, že patřím do sestavy. Budu tvrdě pracovat.

Slavná trojice aneb selská jízda