Radan Lenc: Teď to musíme ve čtvrtek urvat doma!

Brno - Po dvou zápasech na ledě Komety je semifinálová série opět vyrovnaná. "Kdyby nám před zápasem někdo řekl, že v Brně jednou vyhrajeme, brali bychom to. Ale na dosah byl i druhý bod," komentuje útočník Radan Lenc.

Stav série je po utkáních v Brně 2:2. Vzhledem k vyrovnanosti zápasů to asi není žádné překvapení?
Už první dva duely napověděly, jaká to bude bitva. No a oba zápasy v Brně to potvrdily. Stav série je teď zkrátka 2:2.

Jste s jednou výhrou na ledě soupeře spokojeni?
Naším cílem bylo z Brna přivézt alespoň jeden bod, což se nám povedlo. Jistě, měli jsme na dosah i druhou výhru, ale to je teď už jen "kdyby". Teď je na nás, abychom to urvali doma.

Kometa během čtyř zápasů vedla pouze čtyři a půl minuty, přesto je stav 2:2. To je asi velmi neobvyklá bilance?
Samozřejmě nás to štve. Většinou vedeme, ale nedotáhneme to. Kometa tak hraje celou dobu, byli jsme na to připraveni. Pořád věřím, že semifinále zvládneme a že postoupíme. Jako by se teď začínalo od nuly a hrálo se na dva vítězné zápasy.

Co teď bude důležité pro úspěch v 5. semifinálovém zápase?
Hlavně si musíme dobře pohlídat jejich nebezpečné hráče. Ta příprava bude v podstatě stejná, jako na dosavadní čtyři zápasy. Měli bychom ale zvýšit produktivitu, s dvěma vstřelenými góly se těžko vyhrává.

Jak náročná je série psychicky?
Není to vůbec snadné, to je pravda. Když hrajete prodloužení, je to vždy o jedné střele, blbě propadne puk a prohrajete... V základní hrací době můžete chybu odčinit, v prodloužení už ne. A my hráli prodloužení ze čtyř zápasů už třikrát... Ale pro oba je situace stejná. Výhodu nemá ani jeden z týmů.