Při přesilovkách musíme víc chodit do branky, tvrdí mladý útočník Bortňák

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - I čtvrtá lajna si zaslouží pozornost, a to především v časech, kdy na ní toho v týmu hodně stojí. Jeden z jejích členů, Dalibor Bortňák, se střelecky zapsal ve dvou zápasech v řadě. Po gólu do prázdné branky Vítkovic přidal zářez na ledě Kladna. Bohužel se mu ale nepovedlo navázat na sérii v utkání se Spartou.

V lajně hraješ s Vítem Jonákem a Jardou Vlachem. Hráli jste spolu i v Benátkách?
Občas jsme tam spolu hráli, ale nebylo to nijak pravidelně.

Pomáhá vám, že všichni tři jste mladí kluci, kteří ještě sbírají zkušenosti?
Snažíme se hrát agresivně a nepříjemně a přitom důsledně dozadu. Vepředu si to většinou nahodíme a pak dohráváme jejich obránce. Spolu hrajeme tedy spíš proto, že nám to všem takhle vyhovuje.

Kouč tě celkem často staví na oslabení, jak sis získal jeho důvěru?
Každý má v týmu jinou roli a zatímco někteří jsou od střílení branek, jiní musí vlastní svatyni bránit. Trenér nás tedy často nasazuje na oslabení, kde se snažíme blokovat střely a ubránit to.

Na Kladně se ti podařilo skórovat proti týmu Jaromíra Jágra. Jaký si z toho měl pocit?
Bylo to zajímavé, už jen proti takovému hráči hrát. K tomu pak dát gól, za to jsem rád, jen škoda, že jsme pak neurvali žádné body. Ten zápas byl i tak pro mě zážitek.

Ve druhé třetině tam bylo dnes dost vyloučení. Přišla ti některá z nich přísná?
Bylo jich opravdu dost, některá se určitě dala přehlédnout. I my jsme ale měli dost přesilovek, škoda, že nám tam nepadl gól když jsme hráli pět na tři. Takový je ale hokej, vyloučení jsou na obou stranách a my se budeme snažit využít to v náš prospěch.

Co musíte udělat pro zlepšení těch přesilových her, které vám dlouhodobě nejdou?
Myslím, že musíme víc chodit do branky. Měli jsme tam nějaké šance a dobré střely, ale nepadalo to tam.

Na konci se to tam trochu přiostřilo při zákroku na Honzu Víška. Zapojil ses do té mely nějak?
To už bylo po odpískání, takže my jsme tam jen ze střídačky přišli, ale ty emoce prostě k hokeji patří.

Teď vás čekají Budějovice a Chomutov, což jsou dva týmy, které se dají porazit. Jak se na ně připravíte?
Pro nás je nyní každý zápas důležitý a je jedno, s kým hrajeme. Tyto zápasy jsou trochu důležitější, protože se jedná o týmy, které jsou v tabulce kolem nás. Musíme si teď oddechnout a připravit se.

Díky Dalibore za rozhovor, ať se daří.

Slavná trojice aneb selská jízda