Rozhovory

Petr Kolmann: Ohromně si toho vážím, že tady mohu být

L i b e r e c - Je jedním z nastupující generace hráčů, kteří by v budoucnu měli patřit k základním stavebním kamenům Bílých Tygrů. Dvacetiletý obránce Petr Kolmann minulý rok poprvé okusil naší nejvyšší domácí soutěž, nyní se připravuje s „A“- týmem na novou sezónu a cíl je jasný, nasbírat co nejvíce startů a zkušeností.

Minulý rok byl pro Tebe z hráčského hlediska celkem povedený. Měl jsi takový raketový nástup, když jsi vlastně z druholigové České Lípy vystřelil až do mužstva Bílých Tygrů.
Povedený rok to z hráčského hlediska pro mě určitě byl. Ze začátku to sice trochu skřípalo, ale postupem sezóny jsem se dostal nahoru a za to, že jsem tady mohl být na letní přípravu, jsem ohromně rád.

Právě trenér Pešán tě vytáhl z první ligy nahoru. Nyní máte ovšem nového kouče. Je jejich koncepce tréninků stejná nebo se něčím odlišuje?
Trenér Pešán tady zůstal s trenérem Kalousem a mě připadá, že ta koncepce si je dost podobná jako loni.

Jak teď z pozice již extraligového hráče vnímáš rozdíl mezi druhou, první a nejvyšší tuzemskou soutěží?
V druhé lize to není bráno tak profesionálně jako v první a extralize. První liga a extraliga se od sebe liší hlavně rychlostí, jinak těch rozdílů tam už moc nenajdete.

Máš za Bílé Tygry dohromady šest startů (pozn. red. tři starty v základní části + tři starty v předkole play-off). Kdy přibude také první gól?
(Smích). Já bych teď spíš potřeboval, aby mi přibylo víc startů než gólů. Nad brankami jsem zatím ještě ani nepřemýšlel, snad o nějakém bodě.

Během roku jsi vystřídal pět trenérů. Když to všechno spočítáme, tak to byl trenér v České Lípě, dva v Benátkách a k tomu ještě dva v Liberci. Není to trochu extrém?
V České Lípě bylo s trenérem zadobře, s tím jsem žádné problémy neměl. V Benátkách jsem si s trenérem Čermákem padl do oka hned a pro mě to bylo hodně pozitivní, že tam trénoval. Tady jsem problémy s trenéry taky neměl, takže to pro mě vůbec žádný extrém není. Někdy se to prostě stává, že máte tolik trenérů během roku.

Tým se nyní hodně omladil a v nové sezoně se bude stavět převážně na mladých hráčích. Jak ty osobně vnímáš, že se nyní bude stavět na tvé věkové kategorii?
Když to tak vezmu, tak já jsem tu vlastně v kabině nejmladší. Já ty odchody těch starších hráčů moc nevnímám a to, že se bude hrát na mladší, je pro mě jenom plus. Budu se snažit, abych se sem dostal. Nyní je tady asi jedenáct obránců a bude hrozně těžký se prosadit do kádru.

Jak jsi zvládal letní přípravu? Jsou to pro Tebe taky takové letní galeje?
Určitě letní příprava jsou pro mě galeje. Tu letošní jsem tak trochu paběrkoval, protože jsem se hned ze začátku zranil a nemohl jsem běhat, takže jsem spíš navštěvoval posilovnu a rotoped.

Říká se, že metody trenéra Kalouse jsou něčím specifické. Je to teď trochu „Škola hrou“?
Moc za sebe nemohu mluvit, protože jsem toho s mančaftem moc neodtrénoval, ale když vidím, co kluci všechno dělali, tak to bylo hodně pestré. Chodili na box, hráli na inlinech, používají se všelijaké různé pomůcky v tréninku, takže svým způsobem ten trénink specifický určitě je. Hlavně co je pozitivní, že trénink je zábavný.

Budeš v příští sezoně ještě nastupovat za Benátky nebo už jen za „A“-tým Bílých Tygrů?
Já počítám s tím, že za Benátky nastupovat určitě ještě budu. Nejsem zase takový optimista, abych si myslel, že hned od začátku sezóny budu nastupovat pravidelně. Uvidíme, jak se to vystříbří časem, ale ze začátku budu určitě nastupovat za Benátky a během sezony se podívám snad také sem.

Jak vidíš šance Bílých Tygrů v příští sezoně a kde by se tým měl pohybovat?
Tým by se měl pohybovat v horních patrech tabulky a to od začátku až do konce. V play-off už rozhodne momentální forma týmů.

Petře děkuji za rozhovor

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner