Packard s DeSantisem poprvé nastoupili a hned pomohli utnout liberecké trápení

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - V Liberci již působí či působili Slováci, Finové nebo Slovinci, tygří zvědi však tentokrát zabrousili ještě do vzdálenějších krajin. Na sever Čech se vydali dva hokejisté ze Spojených států, a i přesto, že přicestovali teprve za pondělní noci, v nominaci pro utkání s Českými Budějovicemi nechyběli. Navíc si Jason DeSantis i Dennis Packard připsali každý po jednom kanadském bodu, a i svým dílem tak přispěli k výhře 3:0 a ukončení šňůry šesti proher.

Dvojku zpoza oceánu chválili po utkání i trenéři, kterým se po výhře opět začalo volněji dýchat. "Myslím, že Denis i Jason odvedli přesně tu práci kterou jsme po nich chtěli a splniili věci, kvůli kterým do klubu přišli. V přesilovce pět na tři zařídil dobrou přihrávkou gól Jason, při druhém gólu zase pomohl forčekingem Dennis. Naplnili tak očekávání a jsme s nimi zatím spokojení," prohlásil na tiskové konferenci asistent Filip Pešán.

Jaký pro vás byl první zápas? Užili jste si ho?

Packard: I když to byl pro mě první zápas v Evropě a hrál se trochu jiný hokej, než na který jsem zvyklý, jelikož hokejisté tu jsou hodně šikovní a rychlí, tak to bylo skvělé.
DeSantis: Na zápas jsem se už od včerejška, kdy jsem se dozvěděl, že budeme už moci pomoct týmu, moc těšil. Snad se mi podařilo podpořit tým a doufám, že dnešní výkon zopakujeme i ve čtvrtek.

Jason DeSantis na liberecké střídačce.

Nebyli jste nervózní před premiérovým utkání v nové soutěži?

Packard: Trochu nervózní jsem byl. Přeci jen jsem dlouho nehrál utkání a jenom seděl doma a trénoval. Po pár minutách už jsem se ale cítil dobře.

Proč jste se rozhodli z Ameriky odejít právě do české extraligy?

Packard: Nedostal jsem pořádnou šanci v AHL, a tak jsem se rozhodl zkusit štěstí v Evropě. Část mé rodiny pochází z Česka a já jsem dostal možnost tady hrát. Tak jsem tuto nabídku využil.
DeSantis: Je to pro mě nová a velká zkušenost. Působí tu spousta výborných hokejistů a já jsem rád, že mám možnost si s nimi zahrát.

A proč padla volba právě na Liberec?

Packard: Tak Liberec mě oslovil... Vliv na mé rozhodnutí mělo i to, že odsud jsou rodinní přátele, a tak mi mohli trochu poradit.

Věděli jste před svým odchodem něco o českém hokeji nebo extralize?

Packard: Ano, na začátku kariéry jsem na střední škole hrál se dvěma českými hráči. Trochu o českém hokeji jsem se tak dozvěděl...
DeSantis: Ne moc. Ještě když jsem hrál za národní mužstvo do 18 let, tak jsme jezdili i do Evropy. Takže z toho něco málo.

Jak velký rozdíl je mezi kanadsko-americkou a českou soutěží?

DeSantis: Je to docela podobné, i když ten styl hry je trochu odlišný. Jsou tu velmi šikovní a rychlí hráči, také tu není tolik střetů a kontaktů. Je to ale velmi dobrá liga.

Jaké jsou vaše cíle v Liberci?

Packard: Teď je pro mě hlavním cílem zajistit si tu smlouvu a doufat, že tým bude i nadále vyhrávat.
DeSantis: Chci na sobě zapracovat, abych byl lepším hokejistou, a samozřejmě se budu snažit co nejvíce pomoci týmu.

Slavná trojice aneb selská jízda