Tiskové zprávy

Obranné řady Bílých Tygrů posílí Tomáš Voráček

Po dvou útočných posilách hlásí liberečtí Bílí Tygři také první posilu do defenzivy. Z Vítkovic přichází na sever Čech třiadvacetiletý obránce s čerstvými reprezentačními zkušenostmi Tomáš Voráček. Mladý bek se s Bílými Tygry domluvil na tříleté smlouvě.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„Po uplynulé sezóně jsme chtěli získat nové posily do obranných řad, abychom zvýšili kvalitu i konkurenci. Tomáš Voráček má i přes svůj nízký věk s extraligou bohaté zkušenosti a letos už poprvé nakouknul také do seniorského národního týmu. Rozhodně je to tedy hráč vyšší extraligové úrovně, který vyniká především v defenzivní činnosti v obranném pásmu, má velký přehled a dobrou rozehrávku. U Tomáše Voráčka navíc očekáváme i další výkonnostní růst. Nejlepší roky má ještě před sebou a věřím, že je odehraje právě v Liberci. “

Profil Tomáše Voráčka:
Ostravský rodák Tomáš Voráček svou dosavadní hokejovou kariéru spojil především se svým rodným městem. V žákovských kategoriích hrál za HC Poruba a později za Vítkovice Steel. V letech 2007 a 2008 si Voráček vyzkoušel také zámořskou juniorskou soutěž, kde hájil barvy týmu Prince Albert Raiders. Ovšem na podzim roku 2008 už hrál znovu ve Vítkovicích a v 17 letech si dokonce připsal i extraligovou premiéru (shodou okolností právě proti Liberci). Od další sezóny už nastupoval v extralize pravidelně. Celkem už odehrál 203 utkání, ve kterých si připsal 23 kanadských bodů.
Tomáš Voráček prošel i všemi mládežnickými reprezentacemi od 16“ až po 20“. Letos v dubnu si pak připsal také premiéru v seniorském národním mužstvu.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner