Novou posilou se stal rychlonohý útočník Lubomír Korhoň

Date of publication Author David Schlegel, Radek Vokál

Nejnovějším úlovkem libereckých Bílých Tygrů je útočník Lubomír Korhoň, který pod Ještědem podepsal dvouletou smlouvu s roční opcí. Olomoucký odchovanec naplno zazářil v sezóně 2001/02, kdy v dresu havířovských Panterů nastřílel 25 branek a stal se v doprovodné soutěži při Utkání hvězd nejrychlejším bruslařem české extraligy. Uplynulou sezónu strávil ve Skandinávii. Nejprve hrál ve Finsku za Ilves Tampere a odtud byl v průběhu sezóny uvolněn do švédského celku HV 71. Po roce se tedy vrací do české extraligy, od pondělí 5.května již trénuje s libereckým mužstvem.

V juniorské kategorii nastupoval dvakrát vyhrál titul s Olomoucí. Nastupoval ve druhém útoku s Michalem Dvořákem a Radkem Procházkou. V elitní řadě tehdy hráli Kratěna, Broš a Tomajko. Celá druhá formace se probojovala na šampionát do 18 let, který se konal v ruské Ufě a Česká republika tam obsadila pátou příčku. V osmnácti letech také v dresu Olomouce debutoval v extralize. Podruhé o sobě dal výrazněji vědět v sezóně 1999/00, kdy se probojoval do kádru Zlína a ve své první kompletní extraligové sezóně nasbíral 15 bodů.

V následující sezóně se mu příliš nedařilo a byl uvolněn na hostování do Havířova, kde se začal výrazně střelecky prosazovat. V sezóně 2001/02 si v 51 zápasech připsal 45 kanadských bodů za 25+20. Tehdy nastupoval v jednom dresu s Radoslavem Kropáčem. Svými výkony si řekl i reprezentační dres, který oblékl dvakrát. Po veleúspěšné sezóně odešel zkusit štěstí do Finska, ovšem v dresu Ilvesu Tampere se jemu ani celému týmu příliš nedařilo. V polovině sezóny byl uvolněn na hostování do švédského klubu HV 71 (Husqvarna/Vätterstad 71). Tam ve 21 utkáních vstřelil 5 branek.

Narozen
Výška
Váha
Hokejka
Lubomír KORHOŇ 6.12.1978 182 87 vlevo
Sezóna  Klub                            z   g  a  b  tm  +/-
1996-97 HC Olomouc                      3   0  0  0   0
1999-00 HC Zlín                        51   5 10 15  32
        HC Zlín (p-o)                   4   1  0  1   6
1999-00 HC Prostějov  (1.liga)          5   0  0  0   0
2000-01 HC Zlín                        25   3  3  6  16
        HC Havířov Panthers            14   6  4 10  16
2001-02 HC Havířov Panthers            51  25 20 45  24  -3
2002-03 Ilves Tampere (SM-Liiga, FIN)  29   4  4  8  18 -17
        HV 71 (Elitserien, SWE)        21   5  1  6   0  10

Odejde Jan Kudrna?

V Liberci pravděpodobně skončí obránce Jan Kudrna, písecký odchovanec a někdejší kapitán tamního IHC. Kudrna odehrál v Liberci čtyři sezóny a sehrál výraznou roli při postupu Liberce do extraligy. V posledním zápase na Kladně tehdy vstřelil vítězný gól. Kudrnovi vypršela smlouva a zatím v Liberci nepodepsal novou. O jeho služby se uchází třinečtí Oceláři. "Z Třince se mi zatím neozvali, takže zatím o Kudrnově odchodu nevím. Pokud se zájem Třince potvrdí, s Kudrnou o nové smlouvě už jednat nebudeme a pustíme jej," uvedl dnes generální manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech.

Slavná trojice aneb selská jízda