Musíme se zmobilizovat a příště podat co nejlepší výkon, burcuje před dalším zápasem Zdeněk Ondřej

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Do začátku předkola play-off už nezbývá ani týden a Bílí Tygři se snaží vydobýt si co nejlepší pozici do vyřazovacích bojů, jenže po posledním zápasu s Brnem se jim tato vidina setsakramentsky vzdálila. Proti nováčkovi z extraligy nepředvedli Bílí Tygři nic a tři body tak zaslouženě putovaly na jih republiky. „Dnes jsme nepodali optimální výkon,“ nevymlouval se po zápase útočník Zdeněk Ondřej.

Dnes jste bohužel tři body nezískali. Hned od začátku to vypadalo na dost opatrný zápas.
Prvních sedm minut jsme měli více ze hry a měli jsme optický tlak, ale poté jsme od toho trochu upustili. Nevím, jestli to je pauzou nebo tím, že jsme nepodali takový optimální výkon, který jsme chtěli podat.

Zdeněk Ondřej tentokrát žádnou branku slavit nemohl. Nikdo totiž nenašel recept na Trvaje.

V dnešním zápase si ani jeden tým nevytvořil příliš šancí a hra byla taková nemastná – neslaná.
Hrálo se dnes hodně zezadu a nahazovaly se puky ze středního pásma. Měli jsme ty puky více dojíždět, dostat se na mantinely a dostat se tím do nějakého tlaku. Z toho by pak vznikly šance nebo přesilové hry, které zápasy rozhodují.

Nebyl dnešní zápas trochu zápasem play-off?
Taktikou možná, ale z naší strany se takhle play-off hrát rozhodně nedá. Musíme hrát daleko agresivněji a i s více nasazením. Já osobně hodnotím dnešní zápas hodně špatně.

V čem bylo Brno o krůček lepší?
Dali gól na 1:0 a potom využili přesilovku, což zápas definitivně rozhodlo.

Bylo znát, že dnes oba mančafty potřebují každý bod?
My jsme dnes chtěli vyhrát, abychom si v předkole udrželi domácí prostředí. Bohužel se nám to nepodařilo. Čeká nás ještě zápas v Budějovicích, takže doufám, že zůstaneme ve výhodné pozici domácího prostředí i po posledním kole.

Jak přistoupit k poslednímu zápasu, který sehrajete na jihu Čech?
Musíme hrát to, co jsme hráli před pauzou. Musíme se připravit na play-off a tenhle zápas hodit za hlavu. Po Budějovicích to vypukne a každý ztracený zápas vás připravuje se dostat dál. Musíme nastavit nějakou herní taktiku a projev, který nás posune do čtvrtfinále a pak už je vše možné. Máme teď zápas na to, abychom se zmobilizovali a podali co možná nejlepší výkon.

Zdeňku, díky za rozhovor a hodně štěstí na jihu Čech.

Slavná trojice aneb selská jízda