Matěj Psota po extraligové premiéře zářil: Paráda, užil jsem si to

Date of publication Author

L i b e r e c – Zase tam byl. S číslem 17 na zádech, lehce zarostlou tváří a rozcuchanými vlasy, jež mu trčely zpod helmy. Tak jako několikrát během letošní sezony, tentokrát se ale pracovitý mladík dočkal. Časomíra při zápase se Zlínem odkrajovala první minuty a Matěj Psota si odbyl svoji extraligovou premiéru.

"Jo, paráda. Užil jsem si to. Jsem strašně rád, že jsem si mohl alespoň poslední kolo štrejchnout," vyprávěl dvacetiletý útočník chvíli poté, co Tygři moravského soupeře zlomili po samostatných nájezdech. "Byli jsme lepší, škoda že jsme ani jednou neudrželi vlastní náskok. Naštěstí pak rozhodl parádní fintou Filippi."

Jak budeme hrát? Matěj Psota (vlevo) a Petr Kica.

A nervozita? "Při prvním střídání určitě, to přiznávám," doplnil s úsměvem na tváři. Bylo na něm vidět, jak moc ho debut na extraligové scéně dobil pozitivní energií. Z buracející kabiny vyšel už bez dresu, rozradostněný a uvolněný.

Matěj Psota se přitom na soupisce prvního týmu objevil během letošního ročníku již několikrát, na pokyn od trenéra však čekal marně. Pouze seděl na střídačce a nasával cenné zkušenosti od ostřílených bardů. Teď bylo všechno jinak, do domácí bitvy proti Zlínu naskočil ve čtvrté formaci s Bártou i Kicou. A mezi mantinely nakonec strávil slušných sedm minut.

Důvěru si vysloužil poctivými výkony v juniorce i na benátecké farmě, kde patřil s hrstkou dalších k enklávě nadějných mladíků. "V Benátkách to bylo super. Nikdo ani nečekal, že budeme v play-off. A my jsme favorita z Boleslavi hodně potrápili. I když jsme nakonec prohráli 2:4 na zápasy, tak myslím, že parádní," připomněl Psota.

Cestu k nezapomenutelné premiéře mu ovšem otevřeli také marodi. Do posledního klání základní části nenaskočil ze zdravotních důvodů Bartek, Bulík ani Víšek. Bílí Tygři navíc už prvním dopadem kotouče na středový puntík věděli, že nemohou o deváté místo v tabulce přijít. A tak kouč ukázal na Psotu! "Že bych si zahrál i v předkole? Vůbec nevím, nechci nic zakřiknout. Nechám to na trenérech a uvidíme. Každopádně budu připravený," doplnil.

Slavná trojice aneb selská jízda